Güncel Haberler

Resmi Gazete De Yayınlanan Ek Gümrük Vergisi Uzatıldı

Geçtiğimiz aylarda gelen ve Eylül ayı sonunda kaldırılması beklenen ek gümrük vergisi süresi uzatıldı.

TeknoBH Google Haberler

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete de yayınlanan ek gümrük vergisi Eylül ayı sonunda kaldırılması bekleniyordu ancak ek gümrük vergisi süresi yıl sonuna kadar uzatıldı. İşte Detaylar

resmi-gazetede-yayinlanan-ek-gumruk-vergisi-suresi-uzatildi

Aralarında oyun konsolu ve benzeri elektronik eşyaların da bulunduğu ürünlere getirilen ek gümrük vergisi uygulaması 30 Eylül 2020 tarihinde sona erecekti. Ancak alınan yeni bir kararla bu süre yıl sonuna kadar uzatıldı.

Resmi Gazete De Yayınlanan Ek Gümrük Vergisi Uzatıldı

İlk olarak Nisan ayında alınan bir kararla birçok ürüne ek gümrük vergisi getirilmişti. Daha sonra ki aylarda alınan yeni bir kararla beraber bu ürünlerin adedi ve kapsamı genişletilmişti. Yaklaşık olarak 3 binden fazla ürüne uygulanan yeni vergiler 30 Eylül 2020 tarihinde sona eriyor ve bu ürünlerde ki vergi oranı eskiye dönüyordu. Ancak yapılan yeni bir düzenleme ile bu vergilerin yıl sonuna kadar yürürlükte olması kararlaştırıldı.

İlk 18 Nisan’da çıkarılan 7 ayrı İthalat Rejimi Kararı ile 4 bin 720 ürünü ilave gümrük vergisi getirilmişti. Bu ürünlerden 2 bin 969 tanesi için getirilen ilave gümrük vergisinin süresi 30 Eylül itibariyle dolacaktı. Bin 636 ürün için getirilen ilave gümrük vergileri 1 Ekim’den itibaren azaltılarak uygulanacaktı.

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu