Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Ripple Davası İçin Yeni Tarih Verildi

TeknoBH Google Haberler

Ripple ile SEC arasında ki davanın durumu belli oldu. Ripple davası için yeni tarih verildi. Peki, bu süreçte neler olacak? İşte Detaylar

Ripple Davası İçin Yeni Tarih Verildi

Kripto para piyasasında bir süredir ortalığı kasıp kavuran Ripple davası için yeni bir tarih verildi. Ripple ile SEC arasında ki bu dava için artık geri sayım başladı diyebiliriz. SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) 22 Aralık 2020 tarihinde dava sürecini başlatmıştı. Ripple’ın iki yöneticisi Christian Larsen ve Bradley Garlinghouse’un kayıt dışı dijital menkul kıymetler yolu ile 1.3 milyar doların üzerinde para topladığı ortaya çıkmıştı.

Ripple davası için yeni tarih açıklandı

Bu durumların üzerine Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple’in 2013 yılından itibaren kayıt dışı para ve fon toplamasına sessiz kalmayacağını açıklamış ve dava sürecini başlatmıştı. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda davanın ilk aşaması görülmüş ve bir sonra ki tarihe ertelenmişti. Ripple’ın avukatı James K.Filan davanın yeni tarihi Twitter hesabından duyurdu. Duyuruya göre Ripple’in açılı savunması 12 Nisan‘da, SEC’in detaylı açıklaması ise 14 Mayıs‘ta olacak. Yaşanan bu dava sürecinde Ripple çok büyük zarar görmüş ve XRP borsadan çıkartılmıştı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu