Güncel HaberlerTeknoloji Haberleri

Ripple Davası Sonucu Ne Oldu? Kim Kazandı?

TeknoBH Google Haberler

Ripple davası sonucu ne oldu? Merakla beklenen Ripple ve SEC davasını kim kazandı? İlk duruşma gerçekleşti merak edilen tüm detaylar

Ripple Davası Sonucu Ne Oldu? Kim Kazandı?

Kripto para piyasasında uzun zamandır yaşanan gerginliklerin günlerdir süren Ripple ve SEC arasında ki davanın sonuçlanmasını bekliyorlardı. Sonunda ilk duruşmanın detayları gün yüzüne çıktı.

SEC, Ripple’i birçok şeyla suçluyordu. Fakat bu suçlamalar arasında en kayda değer oalnı ise XRP ile gerçekleştirilen ödemelerdi. İddialara göre Brad Garlinghouse ve Chris Larsen bazı satın alımlarda XRP ile ödeme gerçekleştirmişti. Ripple ise SEC’in görüştüğü borsalara XPR’nin menkul kıymet olduğuna dair bir uyarıda bulunmadığını iddia etti. Bu iddiaya göre kripto para borsaları kendi araştırmalarını yaparak XRP’yi listelemeye karar vermişlerdi.

Digital Asset Investor‘un kısa bir süre önce Twitter’dan yaptığı açıklamalara göre Brad Garlinghouse, SEC’in sofistike borsalara XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu söylemediğini ve bu yüzden onu listelediklerini ifade etti. Peki Ripple davası sonucu ne oldu? Kim kazandı?

Ripple davası sonucu ne oldu? Kimin yüzü güldü?

Ripple avukatları, SEC’nin XRP’nin menkul kıymet olduğu bilinerek yapılan satışların varlığının ise gerçeği yansıtmadığını savundu. Ripple kurucuları SEC’nin suçlamalarını reddederek karşı suçlamalarda bulundular. Aynı zamanda Ripple avukatları SEC’nin XRP üzerinden tüm kripto para piyasasını manipüle ettiğini de savundular. Peki, bu kadar büyük bir sorunun sonucunda ne oldu? İlk davayı kim kazandı?

Ripple Davası Sonucu Ne Oldu? Kim Kazandı?

Davayı kim kazandı?

Haberimizin en başında da belirttiğimiz gibi bu davanın ilk duruşması gerçekleşti. Yani şuan ortada bir karar yok. Ancak davada ki genel görüntü SEC’nin elinin çok da kuvvetli olmadığı yönünde. Zira SEC daha önce daha ile ilgili elinde olduğunu iddia ettiği belgeleri henüz ortaya çıkarmadı. Aynı zamanda kripto para piyasasında bugün ağırlıklı olarak kırmızı renkler hakimken, düşmesi beklenen Ripple yeşil renge sahip tek kripto para birimiydi.  Ayrıca XRP dava sonrasında yaklaşık olarak yüzde 5 oranında bir değer kazandı.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu