Güncel Haberler

RTÜK’ten Netflix dizisi için açıklama geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan başvuru sonrasında RTÜK'ten Netflix dizisi için açıklama geldi!

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın en geniş kitlesine sahip olan çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix’te 9 Eylül tarihinde yayınlanacak olan Minnoşlar isimli filmin kaldırılmasına karar verildi.

rtükten-netflix-dizisi-icin-aciklama-geldi

RTÜK, Netflix‘te 9 Eylül tarihinde yayınlanacak olan ” Minnoşlar ” isimli filmi +18 işaretiyle yayınlanan fragmanın ” çocuklara karşı istismar içerdiği ” gerekçesiyle katalogdan çıkarılmasına karar verdiği açıklandı.

RTÜK’ten Netflix dizisi için açıklama geldi!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Netflix’te 9 Eylül tarihi itibariyle yayınlanacak olan ve 11 yaşında ki bir çocuğu konu alan filmi ilişkin yazılı bir açıklama yapmış ve film ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması için RTÜK’e geçtiğimiz günlerde başvuruda bulunmuştu.Bulunduğu başvuru yazısı ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. RTÜK’ten Netflix dizisi için ilk açıklama geldi.

Bakanlığın başvurusundan sonra uzun bir süre geçmeden RTÜK tarafından Netflix‘e yapılan uyarı da ” Çocuk istismarı iddiasıyla tartışılan film kaldırılsın ” ifadelerine yer verildi.

Minnoşlar ( Cuties ) filmi ile ilgili neler olmuştu?

Netflix platformunda 9 Eylül tarihinde yayınlanacak olan ” Minnoşlar ” filminde pedofili öğeleri olduğu için sosyal medya platformunda hem ülkemizde hem de dünya da büyük tepkiler toplamıştı. Sosyal medya platformunda çığ gibi büyüyen tepkiler sonrasında Netflix, filmin tanıtım konusunu,” Dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur ” olarak değiştirmiş olup filmin paylaşılan tarihte gösterimde olacağını açıklamıştı.

Minnoşlar ( Cuties ) Fragmanı:

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu