Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung 600 Megapiksel Kamera İçin Çalışmalara Başladı

Akıllı telefon sektörünün liderlerinden biri olan Samsung bir ilke imza atacak. Şirket 600 Megapiksel kameralı telefon için kollarını sıvadı.

TeknoBH Google Haberler

samsung-600-megapiksel-icin-kollari-sivadi

Dünyanın en başarılı akıllı telefon üreticilerinden biri olan Samsung kamera sensörleri konusunda da ciddi bir başarıya sahip. Son zamanlarda birçok telefona 108 MP sensör hizmeti sağlayan Teknoloji devi Samsung aynı zamanda 600 Megapiksel içinde çalışmalara başladı.

Aslında 600 Megapiksel sensör için çalışmalarının başlandığı Nisan ayında Ice Universe tarafından duyurulmuştu. Lakin  Samsung’a yakın kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre, geliştirme çalışmalarının devam ettiği doğrulanmıştı.

Samsung 600 Megapiksel Kameralı Telefonlar Sunmak İstiyor

Tahmin edileceği üzere bu kadar yüksek çözünürlüğe sahip olan bir kamerayı telefonlarda görmemiz mümkün değil. Paylaşılan bilgilere göre sensör şu anda Galaxy S20 gibi bir telefonun arka yüzeyinin yüzde 12’sini kapsayacak kadar büyük. Sızdırılan bilgilere göre de kalınlık 22 mm seviyelerinde.

samsung-600-megapiksel-icin-kollari-sivadi-1

Paylaşılan görsellerde gördüğümüz üzere telefondan daha kalın bir sensör karşımıza çıkıyor. Elbette şuan da kabul edilemez bir kalınlık diyebiliriz. Samsung bu teknolojiyi daha ileriye taşıması gerekiyor. Ancak bu sensörü başta drone olmak üzere otonom araçlarda ve diğer profesyonel ürünlerde görebiliriz.

Şuan akıllı telefon sektöründe 108 Megapiksel kameralı telefonları görüyoruz. Bir sonra ki hedef, uzun bir süre önce çalışmalarına başlanan 192 MP kamera sensörü kullanan telefonlar olacak.

Ayrıca Samsung‘un modellerinde Android 11 güncellemesi alacak cihazlar belli oldu. Dilerseniz buradan inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu