Mobil Haberleri

Samsung Akıllı Telefon Satış Rakamlarında Büyük Düşüşe Geçti

TeknoBH Google Haberler

Samsung, yayınladığı rapora göre akıllı telefon satışlarında 9 yıldan sonra ilk defa büyük düşüşe geçti. İşte Detaylar

Samsung Akıllı Telefon Satış Rakamlarında Büyük Düşüşe Geçti

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’un, bu yıl ki akıllı telefon satış verilerine ilişkin raporlar paylaşıldı. 9 yıl boyunca 300 milyon telefon satışının altına düşmeyen Samsung için bu sene bir ilk yaşanacak. 2021 yılına kadar 270 milyon adet telefon satılacağı öngörülüyor.

Samsung 9 yıl sonra 300 milyon satışın altına düştü

Samsung‘un 9 yıl sonra ilk kez 300 milyondan daha az satış yapmasının sebebinin pandemi olduğu iddia ediliyor. Ancak bazı iddialara göre satışlarının başını çeken Galaxy Note ve S serisinin, serinin önceki modellerine kıyasla daha az ilgi görmesi olarak değerlendiriliyor. Yani söz konusu modeller, eskisi kadar rağbet görmüyor. Samsung’un katlanabilir telefonlarına getireceği yeni özellikler ve yeni tasarımlar ile birlikte eskisi gibi satış rakamlarını yakalayacağı düşünülüyor.

Samsung Akıllı Telefon Satış Rakamlarında Büyük Düşüşe Geçti

Özellikle katlanabilir telefonlara olan ilgilinin bir hayli arttığı bu dönemde, Z Fold 3 modelinin revaçta olacağı iddia ediliyor. Hatta serinin diğer modellerine olan ilgiden dolayı birçok marka tarafından, katlanabilir, bükülebilir gibi değişik konsept tasarımlar da tüketicilerin fikrine sunuldu.

Samsung satış rakamlarının 300 milyonun altına düşmesinin ardındanGalaxy S21 serisi ve katlanabilir modelleri dahil 49,8 milyon amiral gemisi model üretmeyi hedefliyor. Samsung’un Note ve Z Flip serisi birçok modeli ile birlikte 300 milyon telefon satışının üstüne çıkmayı hedefliyor.

Kaynak
btgunlugu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu