Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung da şarj cihazlarını kaldırabilir

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung da şarj cihazlarını kaldırabilir.

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektörünün önde gelen iki ismi Samsung ve Apple aynı fikirdeler. Samsung da bazı modellerinde şarj cihazlarını kaldırabilir

samsung-sarj-cihazlarini-kaldirabilir

Güney Kore merkezli akıllı telefon şirketi Samsung, için hayranlarını üzecek bir iddia ortaya atıldı. İlk önce Apple cephesinden ortaya atılan iPhone 12 kutu içeriğinde şarj aleti olmayacak iddiası, şimdi de Samsung tarafından üretilecek bazı akıllı telefon modelleri için de geçerli olacağı yönünde bir iddia atıldı.

Samsung da şarj cihazlarını kaldırabilir

Güney Kore ETNews haber sitesinde yer alan paylaşıma göre, 5G’nin yaygınlaşması ile firma maliyetleri düşürmek için gelecek yıldan itibaren bazı uygun fiyatlı modellerin kutu içeriğinde şarj aletine yer vermeyecek. Diğer yandan firma maliyetin yanı sıra çevresel elektronik atıklarını da minimuma indirmeyi amaçlıyor.

samsung-sarj-cihazlarini-kaldirabilir-1

Şirketin bu politikayı hangi model veya seriye uygulayacağı bilgisi henüz paylaşılmadı. Bu durumda üretim bandında önemli bir kalemi silebilecek firmanın bazı cihazlar  için ” ek paket ” şeklinde şarj aleti kampanyası sunması bekleniyor. Yılda yaklaşık olarak 400 milyona yakın akıllı telefon üreten şirketin 400 milyon da şarj aleti üretmesi neden bu yolu seçtiği konusunda bizlere ipucu verse de bazı kullanıcılardan tepki almaya şimdiden başladığı öğrenildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu