Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy A52 Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’un piyasaya süreceği uygun fiyatlı Samsung Galaxy A52 modelinin yeni özellikleri ortaya çıktı. İşte Detaylar

Samsung Galaxy A52 Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisinin uzun zamandır beklenen Galaxy A52 modelinin uygun fiyatlı olacağı iddiaları sayesinde kullanıcılar tarafında büyük bir heyecan yaratmaya sebep oldu. Söz konusu uygun fiyatlı model içinde birçok detayda sızdırılmış durumda. Aynı zamanda cihaz 5G desteğine de sahip bu sebeple çok daha fazla heyecan uyandırıyor. Çünkü 5G desteğine sahip akıllı telefonlar 4G versiyonlarından çok daha pahalı oluyor. Fakat Samsung, söz konusu yeni modelini 5G uyumlu en uygun fiyatlı model olarak piyasaya sürüyor. Kısa bir süre sonra tüketicilere sunulacak olan söz konusu modelin bazı özellikleri ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A52 IP67 sertifikasına sahip olacak

Samsung‘un önümüzde ki aylarda tanıtılması beklenen Galaxy A52 5G modeli hakkında yeni detaylar gündeme gelmeye başladı. Söz konusu modelin IP67 sertifikasına sahip olacağı kesinleşmiş oldu. Orta segmente hitap edecek olan yeni akıllı telefonun suya dayanıklılığı özelliği kullanıcılarını tatmin edeceğini düşünüyoruz. CCC‘de ortaya çıkan bilgilere göre SM-A5260 model numarası ile görüntülenen yeni model hakkında yeni detaylar belli oldu. Belgeleri incelediğimiz zaman yeni model 15W hızlı şarj desteklediği ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A52 Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı

Serinin bir önceki modellerinin piyasaya sürülme tarihleri ile kıyasladığımız zaman, Galaxy A51 modelinin 2019 yılının Aralık ayında piyasaya sürüldü. Cihazın 5G versiyonu ise 2020 Nisan ayında piyasaya sürüldü. Bu sebeple söz konusu yeni modelin de Şubat-Mart aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ayrıca cihazın genel özelliklerini incelediğimiz zaman, 6 GB RAM ve 8 GB RAM seçenekleriyle iki farklı opsiyon ile geleceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 750G yonga setinden güç alacak ve Android 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Aynı zamanda ortaya çıkan belgelere göre, 64 MP değerinde ana kamera, 8 MP makro lens, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 5 MP derinlik kamerasına sahip olacak. Ayrıca cihaz beyaz, mavi ve turuncu renk olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile piyasaya sunulacak.

Samsung Galaxy A52 modelinin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair net bir bilgi yok. Ancak iddialara göre, yeni cihazın 4G versiyonu da olacak. Ülkemizde ise henüz 5G bağlantısı mevcut olmadığı için 4G versiyonu ülkemizde satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu