Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy A71’nin dikkat çeken özellikleri ve fiyatları!

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli teknoloji devi olan Samsung, 5G destekli yeni modeli Samsung Galaxy A71’nin dikkat çeken özellikleri ve fiyatları! İşte Detaylar

samsung-galaxy-a71-ozellikleri

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, 5G desteğini orta segment modellerine indirgemeye başladı.Dünya genelinde ki Koronavirüs salgınından dolayı tahmin edildiği kadar hızlı 5G teknolojisine geçilmedi. Tabi ki gecikmesinin tek sebebi koronavirüs salgını değil. Trump hükümetinin 5G tarafında tüm dünyaya hizmet veren Huawei‘ye kafasına takması da bu teknoloji kullanımına geç kalma sebeplerinden biri oldu.

Koronavirüs salgını ve Trump hükümetinin 5G teknolojisi desteği veren Huawei’ye kafasını takmasından sonra akıllı telefon üreticileri 5G destekli yelpazesini genişletmekte çok da aceleci davranmadılar.

Samsung Galaxy A71’nin dikkat çeken özellikleri ve fiyatları!

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, yeni modeli 5G destekli Samsung Galaxy A71‘nin dikkat çeken özellikleri ve fiyatları netleşti. Bahsi geçen yeni modelin ilk satışı Amerika’da gerçekleşti.

samsung-galaxy-a71-ozellikleri-2

Samsung‘un yeni 5G destekli akıllı telefon modeli için belirlenen fiyatı 599 dolar olarak açıklandı. Beklenilen fiyatın bir hayli üstünde olduğunu söyleyebiliriz.

İlk olarak Amerika’da satışa sunulan 5G destekli Yeni Samsung A71 5G modelin de Snapdragon 765G yonga setine yer verdi. Bu da telefonun fiyatının artmasına sebep oldu. Muhtemelen ülkemiz de satışa sunulacak olan global versiyonda ise Samsung’un kendi üretimi olan Exynos 980 yer alacak. Bu da yaklaşık olarak ortalam fiyat 499 dolar.

Samsung, ülkemizde 5G destekli modelleri satmaya başlamadı ancak satmaya başlasa dahi ülkemizde henüz 5G ‘nin alt yapısı mevcut değil.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu