Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy A72 4G, GeekBench Testinde Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Önümüzde ki ay tanıtılması beklenen Samsung Galaxy A72 4G versiyonlu model Geekbench’te görüntülendi. İşte Özellikleri

Samsung Galaxy A72 4G, GeekBench Testinde Ortaya Çıktı

Samsung‘un ilk beş modüllü kamerasına sahip olacağı düşünülen fakat bir süre sonra sızdırılan görüntülerle dörtlü kamera modülüne sahip olduğu ortaya çıkan Galaxy A72, Geekbench‘te ortaya çıktı. Orta segmente hitap eden model hakkında ki ayrıntılar yavaş yavaş netleşmeye başlıyor. Sızdırılan bilgilere göre Galaxy A72 modeli, hem 4G hem de 5G destekli iki adet versiyona sahip olacak. 4G versiyonun GeekBench’te ortaya çıkmasıyla, iki model arasında ki farklarda belli oldu.

Samsung Galaxy A72 4G kullanıcılarına neler sunacak

Kısa bir süre önce ortaya çıkan bilgilere göre, A72 modelinin 4G versiyonu SM-A725F model numarasına sahipken, 5G versiyonu ise SM-A726B model numarası ile görüntüleniyordu. Geekbench 5 testinde, SM-A725F model numarasına sahip Galaxy A72 4G versiyonunun temel özellikleri de ortaya çıktı.

Samsung Galaxy A72 4G, GeekBench Testinde Ortaya Çıktı

Yeni model, tek çekirdekli testte 549 puan, çok çekirdekli testte ise 1637 puan almayı başardı. Orta seviye bir cihaz için yeterli bir puan olduğunu söyleyebiliriz. GeekBench 5 testinde ortaya çıkan bilgilere göre, yeni Galaxy A72 4G modeli, Android 11 ile kutudan çıkacak. Ayrıca Snapdragon 720G yonga setinden güç alacak ve 8 GB RAM‘e sahip olacak.

Samsung Galaxy A72 4G ve 5G hakkında neler biliyoruz

İki versiyonun da tanıtım tarihleri belli değil. Ancak 2021 Ocak ayında iki modelin de aynı gün tanıtılması bekleniyor. Ortaya çıkan render görüntülerin 5G versiyona ait olduğu iddia ediliyor. Ortaya çıkan görüntüleri incelediğimiz zaman, Galaxy A72 5G‘nin 6,7 inç büyüklüğünde delikli ekran tasarıma sahip olduğunu görüyoruz. İddialara göre bu kameralar, 64 MP çözünürlüğünde bir ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro lense sahip olacak.

Galaxy A72 4G versiyonunun 450 – 500 Euro civarında olması bekleniyor. 5G versiyonunun ise 550 – 600 Euro civarında satışa sunulması bekleniyor. Tabi cihazların Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor. Konu ile ilgili yeni gelişmeler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu