Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy A72 5G Modelinin Detayları Netleşti

TeknoBH Google Haberler

Samsung kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen yeni Galaxy A72 5G modelinin tasarım detayları ortaya çıktı.

samsung-galaxy-a72-5g-modelinin-detaylari-netlesti

Geçtiğimiz aylarda Samsung‘un yeni Galaxy A72 5G modeli hakkında bir çok iddialar ortaya atılmıştı. Hatta özellikle A72 5G modelinin kamera detayları hakkında bir çok tahminler iddialar mevcuttu. İddialara göre Galaxy A72, Samsung‘un ilk 5 kameralı modeli olacaktı. Ancak Hollandalı blog GalaxyClub‘ın paylaştığı görüntülere göre, Galaxy A72, 4 kameralı bir model olarak görünüyor.

Samsung Galaxy A72 5G tasarım detayları

samsung-galaxy-a72-5g-modelinin-detaylari-netlesti-1

Samsung Galaxy A72 5G modelinin sızdırılan görsellerini incelediğimiz zaman, daha önce sızdırılan görsellere göre çok farklı bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Aylardır yeni modelin 5 kameraya sahip bir model olarak geleceği iddia ediliyordu. Fakat ortaya çıkan ve henüz kesinleşmeyen render görüntüleri incelediğimiz zaman Galaxy A72 modelinin dörtlü kamera modülü ile geleceği görülüyor. Hollandalı blog Galaxy Club‘ın cihazın kamera özellikleri ile ilgili de tahminleri bulunuyor.

İddialarına göre dörtlü kamera modülü, 64 MP çözünürlüğüne sahip ana kamera, 12 MP ultra geniş açılı kamera, 5 MP derinlik sensörü ve 5 MP makro lens özelliklerine sahip olacak.

Cihaz 4G ve 5G olmak üzere iki farklı versiyon ile satışa sunulacak. İki seri arasında hangi özelliklerin farklı olacağına dair paylaşılan bir bilgi şuan için yok. Fakat 5G versiyonu 6,7 inçlik bir ekran ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca ekran içi parmak izi sensörüne de sahip olacağı söyleniyor.

İki model de 8,1 mm kalınlığına sahip olacak. Bu kalınlık, kamera çıkıntısı ile 9,9 mm’ye ulaşacak. Ayrıca iki model de 3,5 mm kulaklık girişine sahip olacak. İki cihazında RAM belleği ve dahili depolama alanları hakkında paylaşılan net bir bilgi yok.

Galaxy A72 modelinin 4G varyantı SM-A725F model numarasına sahip, 5G varyantı ise SM-A726B model numarasına sahip olacak. Avrupa’da satışa sunulacağı modellerin, fiyatları da özelliklerine göre değişkenlik gösteriyor. 4G versiyonu 450 – 500 euro civarında satılacağı düşünülürken, 5G versiyonun ise 550 – 600 euro civarında satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu