Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy F12 Kendisini GeekBench’te Gösterdi

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon sektörünün heyecanla beklediği Samsung Galaxy F12 modeli tanıtımına günler kala GeekBench’te ortaya çıktı. İşte Detaylar

Samsung Galaxy F12 Kendisini GeekBench'te Gösterdi

Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce Samsung’un F serisine ait F12 modeli hakkında ilk ayrıntılar ortaya çıkmıştı. Samsung’un yeni Galaxy F12 modelinin ise M12 ismi ile satışa sunulacağına dair iddialar da bulunuyordu. İlk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek olan F12 modeline ilişkin ilk ayrıntılar ortaya çıktı. Yeni cihazın tanıtımına sayılı günler kala işlemci, RAM ve dahili depolama seçenekleri ve render görüntüleri olmak üzere birçok detay ortaya çıktı. 5 Nisan tarihinde yani bugün Hindistan’da tanıtılacak olan cihazın tüm detayları belli oldu.

Samsung Galaxy F12 neler sunuyor?

Samsung Galaxy F12 modelinin GeekBench 5 testinde ortaya çıkan detayları incelediğimiz zaman, Exynos 850 yonga setinden güç aldığını görüyoruz. SM-M127G model numarasına sahip olan cihaz, Android 11 işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan cihaz 4 GB RAM’e sahip. Performans test sonuçlarını incelediğimiz zaman tek çekirdekli testte 154 puan, çok çekirdekli testte ise 969 puan aldığını görüyoruz.

Samsung Galaxy F12 Kendisini GeekBench'te Gösterdi

Cihazın arka tarafını incelediğimiz zaman ise kare şeklinde konumlandırılmış dörtlü kamera modülünü görüyoruz. Dörtlü kameranın altında ise bir adet LED flaş dikkatleri çekiyor. Ayrıca söz konusu dörtlü kamera 13 MP ana kamera + 8 MP geniş açılı lens +2 MP derinlik kamerası + 2 MP makro lens olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu bilgilerin net olmadığını tekrar belirtelim. Cihaz hakkında en önemli detay ise, 6.000 mAh‘lik devasa bir bataryaya sahip olması.

Cihazın ön tarafını incelediğimiz zaman ise 6.7 inç büyüklüğünde bir damla çentik tasarımlı ekran görüyoruz. Ön tarasarım da 8 MP değerinde bir kamera olacağı iddia ediliyor. Çıkış fiyatı hakkında sızdırılan herhangi bir bilgi yok ancak Galaxy M11 modelinin Türkiye çıkış fiyatına göre bir kıyas yaptığımız zaman 2000 – 2500 TL civarında satışa sunulması bekleniyor.

Samsung Galaxy F12 teknik özellikleri

  • Ekran: 6.7 inç büyüklüğünde HD
  • İşlemci: Exynos 850
  • RAM : 3 GB / 4 GB
  • Depolama Birimi:  32 GB / 64 GB
  • Arka Kamera: 13 MP + 2 MP + 8 MP + 2 MP
  • Ön Kamera: 8 MP
  • Parmak izi: Arka kapakta mevcut
  • İşletim Sistemi: Android 10
  • Batarya: 6.000 mAh + 15W hızlı şarj

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu