Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy M42 5G Özellikleri Gün Yüzüne Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’un yeni modeli Samsung Galaxy M42 5G özellikleri  ve tanıtım tarihi belli oldu. İşte Detaylar

Samsung Galaxy M42 5G Tanıtım Tarihi Netleşti!

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, her bütçeye uygun akıllı telefon modelleri üretmeye devam ediyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl ilk olarak M serisi karşımıza çıkmıştı ve bu seri kullanıcılar tarafından bir hayli beğenilmişti. Hatta M31 serisi, uygun fiyata sunmuş olduğu özellikleriyle karşılaştırdığımız zaman ülkemizde bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Samsung, söz konusu serinin 5G destekli ilk versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. piyasaya süreceği model GeekBench performans testinde ortaya çıktı.

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy M42 5G özellikleri  GeekBench’te ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan detayları incelediğimiz zaman yeni modelin SM-426B model numarasına sahip olduğunu görmüştük. Sonunda söz konusu yeni model hakkında ki tüm özellikler ortaya çıktı. Ayrıca yeni serinin fiyatına dair önemli iddialar da bulunuyor.

Samsung Galaxy M42 5G özellikleri nelerdir?

Orta segment 5G uyumlu akıllı telefon modellerini incelediğimiz zaman Samsung Galaxy M42 5G özellikleri sayesinde rakiplerinden çok daha önde olduğu düşünülüyor.  Bu iddianın altında yatan en önemli neden ise, yeni cihazın 5G teknolojisine uyumlu olması ve bu cihazın rakip modellerinden çok daha uygun fiyata satışa sunulacak olmasıdır.

Yeni model hakkındaki en büyük iddia ise, Amazon iş birliğinde büyük bir kampanya ile satışa sunulacak olması ve hatta bu iddialar kısa bir süre önce doğrulandı. Yeni modelin iş birliği sürecinde ki afişi de ortaya çıkmış oldu.

Samsung Galaxy M42 5G Özellikleri ve Tanıtım Tarihi

Söz konusu yeni model hakkında ortaya çıkan bir diğer özellikleri incelediğimiz zaman, cihazın 6.6 inç büyüklüğünde Super AMOLED ekran paneline sahip olduğunu görüyoruz. Cihazın arka tasarımını incelediğimiz zaman dörtlü kamera kurulumu ile geldiğini görüyoruz. Bu kameralardan ana kamera 64 MP değerinde olacak. Ancak diğer lensler hakkında şuan için ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Cihazın ön tarafını incelediğimiz zaman ise 32 MP değerinde bir lens bizleri karşılıyor.

Cihazın en çok dikkat çeken detayı ise 6.000 mAh kapasiteye sahip bir batarya ile geliyor olması. Ayrıca cihazın bu ay içerisinde tanıtılacak olması da kesin gözüyle bakılıyor. Ancak cihazın Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise şuan için bilinmiyor.

Samsung’un yeni modeli Galaxy M42 5G, 300 dolar civarında bir fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. Kısa bir süre sonra tanıtılacak olan cihazın özellikleri de önümüzdeki günlerde ortaya çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu