Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy M42 5G Özellikleri Ortaya Çıktı

TeknoBH Google Haberler

Samsung Galaxy M42 5G modelini piyasaya sürmek için hazırlık yapan Samsung, söz konusu yeni modelin özellikleri GeekBench’te ortaya çıktı. İşte Detaylar

Samsung Galaxy M42 5G Özellikleri Ortaya Çıktı

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, her bütçeye uygun fiyatlı akıllı telefonlar üretmeye devam ediyor. İlk olarak geçtiğimiz yıl tanıtılan M serisinin de bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle de M31 serisi, uygun fiyata satışa sunulan ve yüksek performans sunan bir model olduğu için ülkemizde bir hayli ilgi görmüştü. Samsung, söz konusu serinin 5G destekli ilk modelini piyasaya sunacak.

Samsung Galaxy M42 5G özellikleri ile neler sunuyor?

Samsung Galaxy M42 5G, GeekBench’te ortaya çıktı. Ortaya çıkan detaylara göre yeni model SM-M462B model numarasına sahip olduğunu görüyoruz. Paylaşılan liste de yeni modelin 4 GB RAM‘e sahip olduğunu da görüyoruz.

Kaynak kodları incelediğimiz zaman cihazın Adrena 619 grafik işlemcisine sahip olduğunu görüyoruz. Yonga setini incelediğimiz zaman ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 750G yonga setini görmekteyiz. Teknik detaylarını genel olarak incelediğimiz zaman ise işlemciye göre RAM’in biraz düşük kaldığını söyleyebiliriz. Ancak önemli olan kullanıcının kullanımı sırasında sunduğu performans diyebiliriz.

Samsung Galaxy M42 5G Özellikleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz haftalarda Galaxy M42 5G modeli, 3C ve BIS gibi sertifikalar ile görülmüştü. Anrtık GeekBench’te de ortaya çıkan cihaz kısa bir süre sonra tüketicilere duyurulacaktır diyebiliriz. M42 5G modeli ile birlikte farklı bir 5G destekli cihazında geleceğine dair iddialar mevcut. İddialara göre M62 5G ve A22 5G modelleri de ilerleyen günlerde karşımıza çıkacaktır.

Cihaz hakkında ortaya çıkan bir diğer bilgiler ise, yeni cihazın 6,6 inç büyüklüğünde Super AMOLED bir ekrana sahip olması. Kamera detaylarını incelediğimiz zaman ise arka tarafta 4 kamera bizleri karşılıyor. Bu kameraların ana kamerası 64 MP çözünürlüğünde olacak. Diğer lensler hakkında şuan için sızdırılan bilgi bulunmuyor. Ön kamerasını incelediğimiz zaman ise 32 MP değerinde bir lens bizleri karşılıyor. Cihaz ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürülecek. Cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise şuan için bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu