Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy Note 20 beklenen performansın çok altında kaldı!

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği Samsung Galaxy Note 20 modelinin performans testleri sızdırıldı. Telefonun Geekbench skorları beklenen performansın çok altında kaldı!

galaxy-note-20-ultra-fiyatlari-sizdirildi

Teknoloji dünyasının merakla beklediği 5 Ağustos tarihinde tanıtılacak olan Samsung’un yeni amiral gemisi modelleri. Zira bu etkinlikte tanıtılacak olan modeller arasında Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra var. Tanıtım tarihine az bir süre kalmış olsa bile yeni amiral gemisi modelleri hakkında bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. En son sızdırılan bilgiler arasında Samsung‘un amiral gemisi Galaxy Note 20 modelinin Geekbench performans testleri bulunuyor. Sızdırılan performans testlerine baktığımız zaman Samsung Galaxy Note 20 modeli beklenen performansın çok altında kaldı!

Samsung Galaxy Note 20 beklenen performansın çok altında kaldı!

Güney Kore merkezli teknoloji devi olan Samsung, yeni amiral gemisi modellerinde iki işlemci kullanmayı tercih etmişti. Samsung, ABD pazarında Qualcomm tarafından üretilen SnapDragon işlemci kullanmayı tercih ederken diğer akıllı telefon pazarlarında ise kendi üretimi olan Exynos işlemci kullanmayı tercih etti. Samsung’un bu tercihi kullanıcılar tarafından büyük eleştiri olsa da teknoloji devi uyguladığı bu politikadan vazgeçmeyecek gibi görünüyor.

 

Geekbench performans test puanlarına baktığımız zaman Galaxy Note 20‘nin Galaxy S20 Plus ile neredeyse aynı puan aldığını söyleyebiliriz. Bu durumda Galaxy S20 Plus tek çekirdek testinden 928 puan alırken Galaxy Note 20 929 puan alıyor. Çift çekirdek testlerinden ise iki telefon arasında ki fark biraz daha netleşiyor. S20 Plus‘ın bu testte aldığı puan 2721 olurken, Note 20, 2910 puan ile öne çıkıyor.

Samsung’un kendi işlemcisini kullanması ile ilgili sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından belirtmenizi rica edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu