Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy Note 20 Ultra kamera performansı ile başı dertte!

TeknoBH Google Haberler

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olan Samsung Galaxy Note 20 Ultra kamera performansı ile başı dertte! İşte Detaylar

samsung-galaxy-note-20-ultra-performans-testi-ortaya-cikti

Akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, hatırlayacağınız üzere 5 Ağustos tarihinde gerçekleştirdiği bir etkinlikte yeni amiral gemisi modelleri olan Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra modellerini tanıtmıştı. Ülkemizde de ön siparişte olan telefonları edinen yurtdışında ki kullanıcılar, özellkile Note 20 Ultra modelinde ki ortaya çıkan kamera problemi ile gündemde. Söz konusu yeni cihazın sahipleri, telefonun arka kamerasında buğulanma problemi olduğunu fark etti.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra kamera performansı ile başı dertte!

Samsung’un akıllı telefon sektöründe Note serisinin ayrı bir önemli vardır. Güney Kore merkezli şirket S20 modellerinde istediği satış rakamlarından çok uzakta kalmıştı. Bu durumdan dolayı yeni amiral gemisi modellerine çok önem veren Samsung, yeni bir olay ile gündeme geldi. Samsung Galaxy Note 20 Ultra‘yı satın alan kullanıcılar, telefonun arka kamerasında buğulanma sorunun yaşadığını bildirdi. Bu bildirimden hemen sonra araştırmaya başlayan Samsung yetkilileri bu olayın aşırı sıcaklık değişikliklerinde yaşandığını bildirse de kullanıcılara göre bu durum gün içerisinde çok sık yaşanıyor.

samsung-galaxy-note-20-renk-secenekleri-netlesti
Bu durumun kötü yanı ise şirket bu problemi yazılım güncellemesi ile çözme ihtimalinin de bulunmuyor olması. Zira bu donanımsal bir hatadan kaynaklı. Bir diğer kötü olan nokta ise telefonun kamerası dışarıdan değil iç tarafdan buğulanıyor ve kullanıcıların kamerayı silip devam etme gibi bir şansı da bulunmuyor. Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinde böyle bir problem yaşanmasından ardından Samsung nasıl bir yol izleyecek henüz bilinmiyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu