Mobil Haberleri

Samsung Galaxy Note 21 İçin Kötü Haber!

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’un yeni modeli Samsung Galaxy Note 21 için kötü haber geldi. Şirket bu telefonu satışa sunmayabilir.

Samsung Galaxy Note 21 İçin Kötü Haber!

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, Galaxy Note serisi ile kendine has bir segment oluşturmuştu. S-Pen desteği ile özellikle de iş alanında ön plana çıkmayı başaran Note serisi, bu yıl yeni modeli ile tüketici karşısına çıkmayabilir.

Samsung Galaxy Note 21 modeli satışa sunulmayabilir

Koronavirüs pandemi ile birlikte üretimin aksaması ile dünyada bir işlemci krizi patlak vermişti. Hatta şuan da bile PlayStation 5, Xbox Series ve ekran kartı gibi ürünlerde yaşanan stok sorunlarının nedeni de yonga seti diyebiliriz. Samsung’da bu krizden etkilendiğini ve Note 21 serisini erteleyeceği söyleniyor. Bildiğiniz üzere Samsung, Exynos işlemci serisini kendisi üretiyor. Amerika’daki yonga seti üretim tesisinde yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı üretime ara vermişti. Krizin üzerine yaşanan bu gelişme Güney Kore merkezli üreticiyi olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 21 İçin Kötü Haber!

Samsung’un Galaxy S21 Ultra ile S-Pen desteğini getirmesi de bundan kaynaklanıyor olabilir. Samsung Galaxy Note 21 serisine odaklanacak olursak büyük ihtimal ile söz konusu seri 2021 yılının sonlarına doğru ancak tanıtılacaktır. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Samsung Mobile eş CEO’su Koh Dong-jin, “Yarı iletken çiplerin arz ve talebi konusunda ciddi bir dengesizlik var.” ifadelerini kullandı. Dünya genelinde yaşanan bu yarı iletken krizinin ne zaman biteceği ise bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu