Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy Quantum 2 Duyuruldu

TeknoBH Google Haberler

Samsung kuantum kriptografi teknolojisine sahip yeni akıllı telefonu Samsung Galaxy Quantum 2 modelini duyurdu. İşte Detaylar

Samsung Galaxy Quantum 2 Duyuruldu

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, mobil operatör SK Telecom ve ID Quantique isimli şirketin iş birliği sonucunda üretilen Galaxy Quantum 2 olarak adlandırılan akıllı telefon, sahip olduğu “kuantum rastgale sayı üreticisi” çipi sayesinde günlük kullanıcılara gelişmiş düzeyde güvenlik imkanı sunuyor.

Söz konusu Samsung’un yeni yeni modelini benzersiz kılan şey, kuantum kriptografi teknolojisini içeriyor olması diyebiliriz. ID Quantique’in geliştirdiği bir çip sayesinde bugüne kadar görülmemiş bir güvenlik seviyesi oluşturuyor. Bu teknoloji sayesinde özellikle de hassas bilgilerin kullanıldığı uygulamalar için kritik bir önem arz ediyor.

Samsung Galaxy Quantum 2, 23 Nisan’da satışa sunulacak

Samsung Galaxy Quantum 2 Duyuruldu

Samsung tarafından açıklanan bilgilere göre Galaxy Quantum 2, dünyanın en küçük QRNG çipini kullanılıyor. Söz konusu model de 6,7 inç büyüklüğünde 120Hz ekran yenileme hızına sahip olan OLED ekran ile geliyor. Ayrıca cihaz gücünü Snapdragon 855 Plus işlemcisinden güç alıyor. 64 MP ana kameraya sahip olan cihazın teknik özellikleri bilinmiyorken, karşımzda 2020 ya da 2019 model amiral gemisi telefonu varmış gibi hissettiriyor. Söz konusu yeni model 23 Nisan tarihinde satışa sunulacak. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise şuan için bilinmiyor.

Kaynak
webtekno

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu