Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy S21 Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayabilir

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, Apple'ın izinden mi gidiyor?

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon gündemine bomba gibi düşen iddia var: Samsung Galaxy S21 modelinin kutusundan şarj aleti çıkmayabilir.

samsung-logo

Güney Kore’de ortaya atılan iddialara göre Samsung Galaxy S21 serisi için Apple‘ın kutu içi şarj cihazı ve kulaklık sunmama yaklaşımını izleyecek. İnternette yayılan bilgilere göre, Samsung Galaxy S21‘in kutusundan Apple’ın yaptığı gibi sadece USB Type-C kablosu yer alacak. Yani iddialara göre Samsung’da artık kutu içerisine şarj adaptörü ve kulaklık koymayacak.

Samsung Galaxy S21 Kutusundan Şarj Aleti Çıkmayabilir

Samsung, ilk Galaxy S‘den en yeni Galaxy S20 serisine kadar S serisi telefonlarıyla kablolu kulaklık, USB kablosu ve şarj adaptörü verdi.

samsung-galaxy-s21-kutusundan-sarj-aleti-cikmayabilir

Kutu içerisindeki aksesuarları kaldırmak ve daha küçük kutular kullanmak potansiyel olarak çevreye fayda sağlayabilir. Bununla birlikte, nakliye maliyetlerindeki tasarruf ve şarj cihazlarının ayrı satılmasından elde edilen gelir her şeyden çok Samsung‘a fayda sağlayacaktır.

Kutu içerisindeki şarj cihazlarının çıkarılmasının daha düşük seviyedeki Samsung cihazlarını etkileyip etkilemeyeceği şuan için net değil.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 12 modellerini tanıtan ABD merkezli Teknoloji devi Apple, 4 telefonun da kutusundan şarj cihazı ve kulaklığın çıkmayacağını duyurmuştu. Şirket bu düzenleme için çevrecilik bahanesini ileriye sürüyor olsa da kutuların küçülmesi lojistik maliyetlerini azaltacağı gibi gerçek var.

Kaynak
teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu