Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy S21 Özellikleri ve Fiyatı Kesinleşti

TeknoBH Google Haberler

Akıllı telefon pazarının heyecanla beklenen yeni Samsung Galaxy S21 modelinin özellikleri ve fiyatı belli oldu. İşte Detaylar

Samsung Galaxy S21 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, akıllı telefon sektöründe son zamanların en çok dikkat çeken modellerini üretmeye başladı. Özellikle de amiral gemisi modelleri iPhone 12 modelleri ile adeta yarışıyor.

Samsung Galaxy S21 kullanıcılarına neler sunacak?

Samsung Galaxy S21 modelinin en önemli detaylarından biride, kenardan kenara geniş ekran ile donatılmış olması. Özellikle bazı akıllı telefon modellerinde ön kamera ekranın önemli bir bölümünü kapatabiliyor. Kullanıcıların bir kısmının hoşuna gitse de bu detay belirli bir kısım bundan hoşlanmıyor.

Yeni cihazın diğer detaylarına gelecek olursak, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra olmak üzere üç farklı isim ile piyasaya sunulması bekleniyor. Yeni modelin en çok dikkat çeken bir diğer özelliği ise Snapdragon 888 yonga setinin tercih edilmesi. Ancak bir diğer detayı atlamak istemeyiz ki, Galaxy S21 serisi bazı ülkelerde Samsung’un kendi üretimi olan Exynos yonga seti kullanacak.

Samsung, son yıllarda ki kamera performansı ile bir hayli popüler duruma geldi diyebiliriz. Bu yüzden Samsung bu modelinde iki farklı kamera modülü kullanmayı tercih edecek.

  • Galaxy S21 ve Galaxy S21+ 12 MP ultra geniş sensör ile birlikte 12 MP ana kamera sensör ve 64 MP telefoto lens’e sahip olacak.
  • Samsung bu modellerin tamamında 100x uzay yakınlaştırması elde edecek.
  • Markanın en güçlü kamera desteği ile gelmesi bekleniyor.

Samsung Galaxy S21 Özellikleri ve Fiyatı Kesinleşti

Samsung’un yeni Galaxy S21 modellerinde bataryası 4000 mAh gücünde olacak. Böylece çok uzun yolculuklara bile hiç zorlanmadan birkaç günlük kullanım sağlayabileceksiniz. Galaxy S21+ modelinde 4800 mAh’lik bir batarya bulunacak. Galaxy S21 Ultra modelinde ise 5000 mAh’lik devasa batarya olacak.

Samsung Galaxy S21 serisinin çıkış tarihi ve fiyatı

Samsung’un yeni serisi 14 Ocak 2021 tarihinde kullanıcılar ile buluşacak. Fiyatının ise 999 dolar olması bekleniyor. Güncel kur ile hesapladığımız zaman yaklaşık olarak 7400 TL civarında olacak. Ancak Türkiye’ye geldiği zaman bu fiyata ek olarak vergiler de eklenecektir.

Samsung‘un yeni serisi hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu