Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy S21 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

TeknoBH Google Haberler

Teknoloji devi Samsung yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisinin tanıtım tarihi açıklandı. Yeni model hakkında ki tüm detaylar

Samsung Galaxy S21 Serisinin Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Samsung’un uzun zamandır yeni amiral gemisi serisi Galaxy S21‘nin Ocak ayında tanıtılacağı söyleniyordu. Huawei’nin TSMC ile arasının açılması ve Qualcomm ile anlaşamaması kendi lehine avantaja çevirmek isteyen Samsung, beklenen haberi sonunda verdi.

Samsung‘dan yapılan açıklamalara göre 14 Ocak 2021 tarihinde Galaxy Unpacked etkinliği düzenlenecek. Gerçekleşen bu etkinlikte Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Galaxy S21 Ultra modelleri tanıtılacak.

Samsung Galaxy S21, 14 Ocak 2021’de tanıtılacak

Galaxy S21 serisi bazı ülkelerde Exynos 2100 yonga seti kullanırken bazı ülkelerde ise Snapdragon 888 kullanılacak. Yeni serinin RAM kapasitesi olarak iki opsiyonu bulunacak. Bunlar 8 GB ve 12 GB RAM kapasiteli olacak. Ayrıca muhtemelen 12 GB RAM‘li versiyon sadece Ulta modelinde yer alacak.

Aynı zamanda Samsung’un kamera konusunda bu yıl beklenmedik bir başarı elde etmesi bekleniyor. Galaxy S21 Ultra modelinin dörtlü kamera modülü ile DxOMark‘tan alacağı puan merakla bekleniyor. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un Galaxy S21 Ultra modelinde, Galaxy Note ailesi ile özdeşleşen S-Pen desteğinin de sunulacağını belirtelim. Ancak iddialara göre S-Pen’i telefona takmak için bir yuva bulunmayacak.

Aynı zamanda Samsung’un düzenlediği bu etkinlikte Galaxy S21 ailesinin yanı sıra, yeni kablosuz kulaklık, akıllı hoparlör ve akıllı saatlerin de tanıtılacağı söyleniyor. Son olarak Galaxy S21 serisinin tamamının kutu içeriğinde şarj adaptörünün olmadığını ifade edelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu