Mobil Haberleri

Samsung Galaxy S21 Ultra Cihazında Neden Şarj Cihazı Yok?

TeknoBH Google Haberler

Samsung Galaxy S21 Ultra modeli ile şarj cihazını terk etmeye başladı. Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, yeni esil akıllı telefonlarında şarj cihazlarında yer vermeyeceğini açıkladı. İşte Detaylar

Samsung Galaxy S21 Ultra Cihazında Neden Şarj Cihazı Yok?

Samsung’un Müşteri Deneyimi Ofisi Başkanı Patrick Chomet, yeni esil akıllı telefon modellerinde ve Galaxy S21 serisinin kutularında neden şarj cihazlarının çıkmayacağı hakkında açıklama yaptı. Chomet, aldıkları kararın gerekçesi olarak Apple ile benzer bir şekilde çevrecilik ve geri dönüşüme tüketicileri teşvik etmek amacıyla yaptığını açıkladı.

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerinin kutularında şarj cihazı ve kulaklığı çıkmamasının çevreciliğe neden göstermesi rakipleri tarafından büyük bir alay konusu olmuştu. Şimdi ise akıllı telefon üreticileri Apple’ın aldığı karara benzer kararlar almaya başladılar. Bu konuda en erken adım atan markalardan biri de Samsung oldu.

Samsung, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği etkinlikte yeni amiral gemisi modeli Galaxy S21‘i tanıtmıştı. Galaxy S21 serisinin kutu içeriğinde şarj cihazı ve kulaklık bulundurmayan Samsung, tüketici tarafından bir hayli fazla tepki toplamıştı.

Samsung Galaxy S21 Ultra modelinde neden şarj cihazı olmayacak

Samsung Galaxy S21 Ultra Cihazında Neden Şarj Cihazı Yok?

Samsung’un Müşteri Deneyimi Ofisi Başkanı Patrick Chomet, şirketin düzenlediği basın sayfasında bulunan bir soru-cevap etkinliğinde gelen soruya cevap verdi. Chomet, Apple’ın da aynı nedeni göstererek çevreciliği tüketicilere teşvik etmek amaçlı kutuların içerisinden şarj cihazını ve kulaklığını çıkarttığını açıkladı.

Chomet, Samsung’un 2017 yılından itibaren standartlaşmış USB-C tipi şarj cihazlarını tercih ettiklerini, bu sebeple kullanıcıların yeni Galaxy S21‘lerini eski şarj cihazlarını kullanarak kolaylıkla şarj edebileceklerini de ifade etti. Galaxy S21 serisini USB-C tipi bir şarj cihazı kullanarak şarj edebilirsiniz ancak kullanıcılar 25W değerinde bir hızlı şarj özelliğini kullanmak isterlerse güncel şarj cihazına sahip olmaları gerekiyor. Tabi bu durumda tüketici için ekstra bir masraf.

Chomet, yaptığı bir diğer açıklama da ise Samsung’un gelecek cihazlarında da bu durumu kademeli olarak devam edeceklerini ve yeni nesil akıllı telefonlarının kutusundan şarj cihazı ve kulaklık bulunmayacağının sinyalini verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu