Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy Z Flip Lite uygun fiyatıyla geliyor!

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli Teknoloji devi Samsung, yeni modeli Galaxy Z Flip Lite uygun fiyatıyla geliyor! Yeni modeli adeta gönülleri feth edecek!

samsung-galaxy-z-flip-5g-detaylari-belli-oldu-1

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Samsung, katlanabilir ekranlı modelleri arasında lider isimlerden biri. Zaten katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında Huawei, Motorola ve Samsung olmak üzere 3 farklı üretici bulunuyor. Büyük ihtimal ile önümüzdeki yıllarda katlanabilir ekrana sahip model sayısı gittikçe artacaktır.

Samsung Galaxy Z Flip Lite uygun fiyatıyla geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Z serisindeki amiral gemisi modeli olan Fold 2‘yi kullanıcılarıyla buluşturan Samsung, bu pazarı daha da geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor.

Hali hazırda katlanabilir ekrana sahip modellerin fiyatı bir hayli yüksek diyebiliriz. Geçtiğimiz yıl Samsung Z Flip modelini ülkemizde yaklaşık olarak 15.000 TL‘den satışa sunmuştu. Fold modeli ise ülkemizde satışa çıkmadı.

Avrupa’ya baktığımız zaman katlanabilir ekranlı modellerin fiyatları bir hayli yüksek, en pahalı amiral gemisi cihazlardan bile daha da yüksek. Durum böyle olunca bu modellerin ulaşabildiği kullanıcılar da bir hayli kısıtlı.

Akıllı telefon pazarında bu durumu göz önüne alan Samsung daha ucuz bir cihaz için harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde Wi-Fi Alliance‘da ortaya çıkan bu cihazın Galaxy Z Flip Lite olarak adlandırılması bekleniyor.

samsung-galaxy-z-flip-lite-uygun-fiyatiyla-geliyor

Z Flip modeli ile aynı tasarıma sahip olacağı söylenilen Lite modeli teknik özellikleri kısmında da bazı kısıtlamalara gidileceği düşünülüyor. Bu durumda Samsung’un yeni çıkartacağı katlanabilir ekranlı modelin fiyat etiketi 1000 dolar civarında olacağını tahmin ediyoruz.

Bir önceki modelin tasarımına sahip olan yeni uygun fiyatlı denilen katlanabilir ekranlı cihazın ülkemizde ki fiyat etiketi yaklaşık olarak 10.000 TL civarında olacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu