Mobil HaberleriSamsung Haberleri

Samsung Galaxy Z Fold 3, Snapdragon 888 İle Geliyor

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni modeli adeta performans canavarı olacak. İşte Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinin özellikleri

Samsung Galaxy Z Fold 3, Snapdragon 888 İle Geliyor

Zaman geçtikçe klasik telefon tasarımlarından farklı modellere olan ilgi artmaya devam ediyor. Özellikle katlanabilir modeller, 2020 yılına damgasını vurmuş durumda. Çünkü Galaxy Z Fold 2‘nin ekleninden çok daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bu ilginin ardından Teknoloji devleri katlanabilir telefon tasarımları üzerine yoğunlaşmaya başladı. 2021 yılında en çok konuşulan modellerden biri olan Galaxy Z Fold 3 modelinin tanıtım tarihine ilişkin yeni iddialar ortaya çıktı. Bununla birlikte yeni modelde kullanılacak olan işlemci de belli oldu.

Yeni modelin, Mayıs ayının ilk günlerinde geleceği öne sürüldü. Kore haber sitesi kaynaklarına göre Samsung’un katlanabilir serisinin yeni modeli Mayıs ayının başlarında tanıtılacak. Geçtiğimiz aylarda Galaxy Z Fold 3 modelinin saha testçileri tarafından test edildiği iddia edilmişti. Söz konusu modelin çoktan hazır olduğu öne sürülüyor. Hatta 2021 Mayıs ayında tanıtılacağı da iddia ediliyor.

Samsung’un Z Fold 3 modelinin özellikleri hakkında çok fazla sızıntı bulunmuyor. Ancak güvenilir kaynaklara göre yeni model de ekran altı kamera ve S Pen desteği yer alacak. Ekran altı kamera için şuan herhangi bir problem görünmüyor. Ancak katlanabilir ekran da S Pen desteği, söz konusu modeli zorlayacak gibi görünüyor. Çünkü katlanabilir cihazların ekranında bulunan UTG katmanı, kalemin ucuna dayanamayacak kadar hassas.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak

IceUniverse kaynağına göre Galaxy Z Fold, Qualcomm tarafından geliştirilen ve 2020 yılının en güçlü işlemcisi olarak tanıtılan Snapdragon 888 yonga setinden güç alıyor. Söz konusu işlemciyi kullanan telefonların ise AnTuTu puanlarını incelediğimiz zaman, listeler de zirvede olduğunu görmemiz mümkün. Bu sebeple yeni modelin de en güçlü katlanabilir telefonların arasında yer alacağını söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Snapdragon 888 İle Geliyor

Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinin önümüzde ki ay tanıtılması bekleniyor. Önümüzde ki günlerde söz konusu modelin tanıtım tarihi netlik kazanacak ve yeni ayrıntılar gündeme gelecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu