Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung Galaxy Z Fold3 Modeli S Pen İle Gelebilir

Akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Samsung, yeni Galaxy Z Fold serisini S Pen ile sunabilir. Şirketin S Pen için gerekli çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

TeknoBH Google Haberler

Samsung Galaxy Z Fold3 modeli S Pen ile gelebilir. Güney Kore merkezli üretici Z Fold serisi için S Pen çalışmalarına başladı.

samsung-galaxy-z-fold3-modeli-spen-ile-gelebilir

Samsung, S Pen kalemini önümüzde ki yılın sonlarına doğru tanıtması bekleniyor. Hatta yeni katlanabilir akıllı telefonu Z Fold3 ile uyumlu hale getirmek için gerekli çalışmalarda bulunuyor.

Samsung Galaxy Z Fold3 Modeli S Pen İle Gelebilir

Samsung, kısa bir süre önce katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold2‘yi duyurmuştu. Katlanabilir akıllı telefonlar arasında sağlam bir yere sahip olan Z Fold serisinin, yeni modeli Galaxy Z Fold3 hakkında sızıntılar şimdiden gelmeye başladı. Hatta ortaya çıkan yeni bir iddiaya göre Samsung, Z Fold3 modeliyle birlikte S Pen kalemini kullanıma sunmayı planlıyor.

S Pen karşımıza ilk Galaxy Note serisiyle çıkmıştı. Galaxy Note serisinin ekranında EMR (Elektromanyetik Rezonans) teknolojisi kullanılmıştı. Bu teknolojinin sayesinde kalem, gücünü cihazın ekranından alıp fakrlı bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan çalışabiliyordu. Ancak burada ki önemli nokta ise yeni katlanabilir akıllı telefonların ekranları bu teknolojiye uyumlu değil.

samsung-galaxy-z-fold3-modeli-spen-ile-gelebilir-1

Bunun sebebi ise katlanabilir ekranların normal telefon ekranları kadar dayanıklı olmaması. Samsung bu soruna çözüm olarak AES teknolojisinden yararlanmayı planlıyor. AES teknolojisi, hem kalem hem de parmak izi okuyucu için aynı sensörü kullanmayı imkan sağlıyor.

Hatırlarsanız bu iddialar Galaxy Z Fold2 modeli içinde yapılmıştı. Ancak yapılan bu iddialar doğru çıkmamıştı. O yüzden bu iddialar tam anlamıyla kesinlik taşımasa da Samsung, S Pen’i yeni katlanabilir telefonu ile sunarsa bu durum Z Fold serisi için büyük bir imaj yaratabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu