Mobil Haberleri

Samsung Satışlarında Rekor Kırdı!

Güney Kore merkezli Samsung, akıllı telefon satışlarında bugüne kadar ki en yüksek kazancını elde etti.

TeknoBH Google Haberler

Samsung Temmuz ve Eylül aylarında gelirlerini yüzde 52 oranda bir artış sağlayarak satışlarında rekor kırdı! İşte Detaylar

samsung-akilli-telefon-fiyatlari-artti

Samsung, Temmuz ve Eylül 2020 dönemi için üç yıllık satış sonuçlarını açıkladı. Açıklanan satış rakamları şirketin bugüne kadar olan gelir tarihinin en yüksek miktarı olarak kayıtlara geçti. Üç aylık dönemde tam olarak 59 milyar dolar kazanç elde etti. Bir önceki üç aylık dönem ile karşılaştırıldığında yüzde 52 oranında bir artış geçen yıla göre de yüzde 59’luk bir artış sağladı.

Samsung Satışlarında Rekor Kırdı!

Samsung, akıllı telefon satışlarında maliyet yönetimini ve çevrımdışı promosyon harcamalarını kısarak bir önceki üç aylık döneme göre %52’lik bir artışla çok daha fazla kazanç sağladı. Ayrıca, genel olarak yaz aylarında akıllı telefon satışlarında ki artışta bu kazanca katkı sağladı.

samsung-satislarinda-rekor-kirdi

Ayrıca ek olarak Tüketici Elektroniği Bölümü, markanın TV satışlarında da artış gözlemledi. Ayrıca masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar satışlarında ki büyük artış Samsung’un son dönemlerde yoğunlaştığı hafıza kartı sektörü de büyük bir katkı sağladı.

samsung-satislarinda-rekor-kirdi-1

Samsung’un 2021 yılı için gelecek tahminleri ise 5G ağının genişlemesi ve kullanabilirliğin artması ile birlikte akıllı telefon talebinin daha fazla artacağı yönünde. Ayrıca Samsung grup başkanı Lee Kun-hee‘nin ölmesi ve oğlu Jay Y.Lee‘nin rüşvet nedeniyle yargılanmasının şirketin gelecekte ki performansıyla ilgili belirsizliklerin de artacağı yönünde.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu