Samsung Haberleri

Samsung yeni kamera sensörünü açıkladı

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung'un yeni kamera sensörü açıklandı.

TeknoBH Google Haberler

Samsung yeni kamera sensörünü açıkladı. Kendisi tarafından geliştirilen ISOCELL GN1 kodlu sensör ile piyasayı sarsacağı söyleniyor. İşte Detaylar

Samsung-kamera-sensoru

Akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Samsung, kendi geliştirdiği ISOCELL GN1 kodlu sensör ise Dual Pixel ve Tetracell teknolojilerini barındıran sensör üretiyor.

Samsung yeni kamera sensörünü açıkladı

Samsung kendi modellerinde ki sensörlerin piksel sayısını arttırıp Megapiksel yüksek kameralar geliştirirken kullandığı Tetracell ve odaklamaya yardımcı olmak için geliştirilen Dual Pixel teknolojisi bu yeni sensörde bir araya geliyor. ISOCELL GN1 kamera sensöründe 1.2 pikometre piksel boyutuna sahip, 100 milyondan fazla algılama sensörü bulunmaktadır. Bu durumda sensörün çok daha hızlı ve kaliteli netlik yapmasını sağlıyor.

Samsung ürettiği kamera sensöründe 50 MP çözünürlükle birlikte 8K 30 FPS video desteği ile beraberinde getiriyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre bahsi geçen sensör Mayıs ayı içerisinde üretilmeye başlandı. Üretime başlatılan bu sensörün en erken bu yıl sonunda piyasaya sürülebileceğini düşünüyoruz. Samsung üretime geçtiği ISOCELL GN1 kamera sensörünü sadece kendi markası için mi kullanacak yoksa diğer markalara da satışı yapılacak mı bu konuyla ilgili henüz bir açıklama bulunmamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu