Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung’dan Etkileyici Galaxy Stick Tasarımı

TeknoBH Google Haberler

Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi Samsung’dan yeni akıllı telefonu Galaxy Stick, etkileyici tasarımı ile gün yüzüne çıkıyor. İşte Detaylar

Samsung'dan Etkileyici Galaxy Stick Tasarımı

Akıllı telefon sektöründe birçok konsept ile karşılaşıyoruz. Bunların arasına yeni katılan Samsung Galaxy Stick, oldukça etkileyici ve yenilikçi tasarıma sahip. Pranab P Kumar adlı endüstriyel tasarımcının elinden çıkan telefon konseptinde asıl mantık telefonda yer alan OLED ekranın bir mekanizmanın içinde katlanarak bir rulo şeklinde toplanması.

Samsung’dan etkileyici Galaxy Stick tasarımı geliyor

Akıllı telefon tasarımlarında her zaman “sıradanlaşan” bir tasarım çizgisi bulunuyordu. Önce tuşlu telefonlar vardı. Pek çok telefon markası tuşlu telefon çıkartmaya başladı. Dokunmatik ekranlı ilk telefonun ardından ise teknoloji devleri dokunmatik ekranlı telefonların üretimlerini yapmaya başladılar.

Samsung'dan Etkileyici Galaxy Stick Tasarımı

Samsung için düşünülen Galaxy Stick tasarımı, minimalizm ve ergonominin uyumlu bir karışımını sunuyor. Avucun içerisine tam oturan yeni telefon, kullanıcının ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış. Kıvrılabilir ekran teknolojisi üzerine kurulu olan bu telefon konsepti, cihazla kullanıcı arasındaki etkileşim şeklini yeniden tasarlamayı hedefliyor.

Yeni tasarımda, ekran kıvrılmış durumdayken telefon bir Stick şeklinde görünüyor ve bu noktada baş parmak kullanılarak ön ekranda yer alan arama ve mesajlar gibi sık kullanılan uygulamalara ulaşmam mümkün oluyor. Ayrıca dokunmatik ince ve uzun bir ekran bizleri karşılıyorken, bir tuşla büyük ekranla telefon tasarımına dönüşebiliyor.

Kaynak
shiftdelete.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu