Samsung HaberleriMobil Haberleri

Samsung’un yetkilisi tutuklanacak mı?

TeknoBH Google Haberler

Dünyanın Teknoloji devlerinden biri olan Samsung’un Başkan Yardımcısı tutuklanacak mı? Detaylar haberimizde

samsung-baskani-tutuklanacak-mi

Dünyanın teknoloji devlerinden biri olan Samsung, bu sefer de başı yolsuzluk suçuyla dertte.Bir süredir bu tip suçlara maruz kalan Samsung yetkilileri geçen aylarda mahkeme karşısına çıkmıştı.Haksız ticari uygulamalar ve denetim kurallarını ihlal etme suçuyla birçok kez Güney Kore’de mahkeme karşısına çıktığını hatırlatalım.

Samsung’un yetkilisi tutuklanacak mı?

Güney Koreli savcılar kısa bir süre önce, Samsung yetkililer arasında bir tartışma yaşandıktan sonra Samsung Electronics Başkan Yardımcısı olan Lee Jae-Yong için tutuklama emri alacağı söyleniyor.Samsung yetkilisi için alınan bu kadar henüz şirket tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Bahsi geçen şirketin sözcüsü konuyla ilgili hala bir açıklama yapmadı. İddialara göre şuan görevde olan Başkan Yardımcısı değil, iki eski Samsung yöneticisi için de tutuklama kararı alınacağı söyleniyor. Son olarak eklemek isteriz ki bu iddiaları sorgulamak için geçtiğimiz haftalar da savcılık iki kez çağırdı ancak Lee Jae tarafından bu sorgulama reddedilmiş.

samsung-baskani-tutuklama-karari-isteniyor

 

Teknoloji devlerinden olan Samsung ve LG, Güney Kore’de devlet teşviklerinden yararlanan firmalar olarak biliniyor. Samsung’un bu tarz yolsuzluklar ile suçlanmasının ilk defa olmadığını tekrardan hatırlatalım ve bu tarz suçlamaların Samsung’a büyük zarar getireceğini düşünüyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu