Güncel Haberler

Sevilen dizi Atiye, hak ihlali iddiasıyla mahkemelik oldu!

TeknoBH Google Haberler

Dünya genelinde geniş kitleye sahip olan çevrimiçi dizi/film platformu olan Netflix’in Türkiye’deki ikinci orjinal dizisi ve sevilen dizi Atiye, hak ihlali iddiasıyla mahkemelik oldu! İşte Detaylar

atiye-hak-ihlali-sebebiyle-dava-acildi

Netflix‘în Türkiye’deki ikinci orjinal dizisi olan Atiye, hak ihlali iddiasıyla geçtiğimiz günlerde mahkemelik oldu. Sevilen dizinin esinlendiği romanın yazarı Şengül Boybaş, kendisine ve eserine dizinin tanıtımlarında yer verilmediği gerekçesiyle dava açtığı söyleniyor.

Sevilen dizi Atiye, hak ihlali iddiasıyla mahkemelik oldu!

Resmi olarak Aralık 2018 tarihinde raflarda ki yerini alan Dünyanın Uyanışı adlı kitabın yazarı olan Şengül Boybaş, kitabından esinlenerek oluşturulan ve ekranlara taşınan Netflix dizisi Atiye’nin ön jeneriğinde, fragman,afiş gibi tanıtımlarda eserine ve ismine yer verilmediği gerekçesiyle yapımcı şirket olan OG Prodüksiyon’a dava açtı.

Şengül Boybaş, dizi ekibinin katıldığı hiçbir organizasyona çağrılmamıştır. Verilen demeçlerde de Boybaş’ın ve eserinin adı anılmamıştır. Hak ihlalinin devamı halinde dizinin ikinci ve üçüncü sezonunun yayınının durdurulmasına yönelik tedbir kararı istiyoruz” ifadelerinin yer aldığı dava dilekçesi, İstanbul Fikri ve Sinai Haklar Hukuk Mahkemesi‘ne sunuldu.

Sevilen dizi Atiye’nin konusu nedir?

Başrollerini Beren Saat ( Atiye ) ve Mehmet Günsür‘ün (Erhan) paylaştığı, Hakan Muhafız’dan sonra Netflix imzalı ikinci Türk dizisi seyircilerle buluştu. Atiye, spiritüel yanı çok yüksek bir kadın, hayatı boyunca hep aynı sembolleri çizen bir ressam ve birgün bu sembolün Göbeklitepe‘de bulunduğuun gazete de okuyor. Bahsi geçen tepe’nin Urfa’da bulunduğunu düşünen Atiye hemen Urfa’ya doğru yola çıkıyor. Urfa’ya gittiğinde sembolün kaşifi Erhan ile tanışıyor. Atiye gittiği Göbeklitepe’de bambaşka bir gizemli kapının açıldığını ve bu gizemli kapıda ki gizemli olayların peşine düşerek tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Gizemli olayların içerisine girdikçe ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhanı arasında ki herşeyi sorgulatmaya başlayacaktır. Netflix imzalı Türk dizisi olan ATİYE‘nin 2.sezonu Eylül ayında Netflix platformunda yayınlanacak.

Atiye Fragman:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu