Güncel HaberlerOtomobil Haberleri

Sıfır Otomobil Fiyatlarına Zam Geldi! Şaka Gibi!

TeknoBH Google Haberler

Sıfır otomobil fiyatlarına kur yüzünden fiyat güncellemesi yapıldı. Sıfır otomobillerde ki fiyat yükselişleri tüm tüketicilerin dikkatini çekti! İşte Detaylar

Sıfır Otomobil Fiyatlarına Zam Geldi! Şaka Gibi!

Dünya genelinde birçok insanın ölümüne sebep olan koronavirüs salgını yüzünden her geçen gün fiyat artışları yaşanıyor. Ancak bu fiyat artışlarından en çok nasibini otomobil sektörü aldı diyebiliriz. Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatları adeta erişilemeyecek seviyelere ulaştı diyebiliriz. Bugün ise bir zam haberi daha geldi.

Sıfır otomobil fiyatları tüketiciyi üzmeye devam ediyor!

Sosyal medyada paylaşılan haberlere göre sıfır otomobil fiyatlarında bir güncelleme yaşandı. Bu güncelleme ile otomobil fiyatları 20.000 TL ila 50.000 TL arasında artış yaşandı. 180.000 TL’ye satışı yapılan otomobilin bugün itibariyle 203.000 TL’den satışa sunulduğu iddia ediliyor.

Sıfır otomobillerin fiyatlarında yaşanan bu artış ikinci el pazarlarını da etkileyecektir. Peki bu fiyat artışları neden yoluyor? Kur ile alakası var mı? Hatırlarsanız 2020 Kasım ayında Dolar 8 TL seviyelerindeydi. O zaman ki sıfır araç fiyatları 350.000 TL seviyelerindeydi. 1 Mart’ta dolar kuru 7.30 seviyelerine kadar gerilemiş ve otomobil fiyatları buna rağmen artış göstererek 410.000 TL seviyelerine çıkmıştı.

Sıfır Otomobil Fiyatlarına Zam Geldi! Şaka Gibi!

1 Nisan itibariyle dolarda ki yükseliş yine başladı ve 8.20 seviyelerine çıktı. Şuan da aynı sıfır otomobil fiyatları 450.000 TL seviyelerinde geziniyor. Yani bu fiyat artışlarının kaynağı kurun yükselmesi değil. Hatta kısa bir süre önce Ford üretime ara verdiğini duyurmuştu. Bazı üreticiler de Türkiye fiyatlarını web sitelerinden kaldırdılar. Site içerisinde ki fiyatlar güncelleniyor ibaresi de bir hayli dikkat çekiyor. Bugün gün içerisinde muhtemelen güncel fiyatlar yayınlanacaktır.

Sıfır otomobil fiyatları hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu