Otomobil Haberleri

Sıfır otomobil için ÖTV indirimi mi geliyor?

TeknoBH Google Haberler

Birçok kişi sabırsızlıkla sıfır otomobil için ÖTV indirimi gelmesini bekliyor. Peki ÖTV indirimi gelecek mi? Detaylar haberimizde

otv-indirimi-geliyor-mu

Hali hazırda sıfır otomobil bulmak veya satın almak bir hayli zorlaştı. Malum koronavirüs sürecinde ötürü otomobil üretimi durma noktasına gelmişti. Doğal olarak pek çok modelde arz talep dengesi bozuldu.

Durum böyle olunca 2.el otomobilde ki fiyatlar da bir anda artış oldu. Şu aralar temiz bir otomobil için 100.000 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. Önce ki yıl 100.000 TL olan bir modeller ise şimdilerde neredeyse 2 katı fiyatına satılmaya başlandı.

Bu durum daha ne kadar devam edecek? Sıfır otomobil için ÖTV indirimi gelecek mi ?

sıfır-otomobil-icin-otv-indirimi-gelecekmi

Sıfır otomobil için ÖTV indirimi mi geliyor?

Hali hazırda sıfır otomobil için ÖTV indirimi yada bir başka kampanya şuan için söz konusu değil. Ancak halk arasında Eylül ayı içerisinde bu tarz indirim geleceğine dair bir beklenti var. Peki gerçekten sıfır otomobil için ÖTV indirimi mi geliyor?

Büyük ihtimal ile Eylül ayında üretim normale döneceği için sıfır araç sıkıntısı da azalacaktır. Lakin Kasım-Aralık gibi de bayiler tekrardan sıfır araçlarla dolacaktır. Fakat bu durum ÖTV indirimini etkileyecek bir durum değil. Zira şu aralar insanlar sıfır otomobil almak istediği halde araç bulamıyorlar.

ÖTV indirimi ise genel itibariyle sektörde satışlar azaldığında devreye giren bir formül. Yani satışlar azaldığında, otomobil bayilerinin stokları dolduğunda, hem piyasayı canlandırmak, hem de stokları eritmek için önemli bir durum.

 

Kaynak :

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu