Güncel Haberler

Signal Uygulaması Güvenilir mi? Nasıl Kullanılır?

TeknoBH Google Haberler

Signal uygulaması güvenilir mi, son günlerde WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi sonrasında Signal uygulamasına yoğun bir geçiş oldu. Peki Signal nasıl kullanılır?

Signal Uygulaması Güvenilir mi? Nasıl Kullanılır?

Facebook, kısa bir süre önce WhatsApp’ın gizlilik politikasını değiştirme kararı alarak birçok kullanıcısını kaybetti. Kullanıcının verilerini toplayıp bunları işleyecek olan WhatsApp, diğer mesajlaşma uygulamalarının yükselişe geçmesine neden oldu. Bu uygulamaların arasında Elon Musk‘ın sosyal medya hesabından duyurduğu Signal uygulaması da yer aldı. Dünyanın en güvenli mesajlaşma uygulaması olarak adını duyuran Signal, bakalım kullanıcılarına neler sunacak.

Signal uygulaması güvenilir mi, nasıl kullanılır?

Signal, Signal Foundation tarafından geliştirilen, platformlar arası şifreli bir mesajlaşma platformudur. Mesajlaşmada ki güvenliğini uçtan uca şifreleyen Signal, iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yer alıyor. Android telefonlar için Play Store, iOS cihazlar için App Store üzerinden indirebileceğiniz ve sadece mesajlaşmayı sağlamak için telefon numaranıza erişebiliyor.

Signal uygulamasını sadece telefon numaranız ile üye olduktan sonra direkt olarak kullanabilirsiniz. Aynı WhatsApp’ta olduğu gibi telefon numaranızı doğrulamak için gelen kodu girdiğinizde Signal ile güvenli olarak mesajlaşabilirsiniz.

Signal, hiç bir mesajınızı ve medya içeriklerinizi depolamaz ve bundan dolayı da verileriniz işlenemez durumda olur. Dünyanın en güvenli uygulaması olarak gösterilen Signal, özünde açık kaynaklı bir yazılımdır. GPLv3 lisansı üzerine kurulan uygulama sunduğu özellikler sayesinde kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Signal Uygulaması Güvenilir mi? Nasıl Kullanılır?

2014 yılında 50 milyon dolarlık bit bütçe ile kurulan Signal’de sesli ve görüntülü görüşmeler yapma imkanınız var. Signal Protocol ile mesajları şifreleyen uygulama, güvenliğine önem veren kullanıcıların mutlaka denemesi gereken bir uygulama diyebiliriz.

Signal uygulamasının Android uygulamasını buradan ve iOS uygulamasını ise buradan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Signal’in Windows, macOS ve Linux uygulamalarını ise buradan indirebilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp’ın Web sürümü gibi Signal’in uygulamasını bilgisayarlarınızdan da kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu