Güncel Haberler

Signal Yoğun Kullanımdan Dolayı Çöktü

TeknoBH Google Haberler

WhatsApp hesaplarını kapatan birçok kullanıcı yoğun ilgi gösterilen ve dünyanın en güvenli uygulaması olarak adlandırılan Signal uygulamasına geçiş yaptı. Ancak uygulama yoğun kullanımdan dolayı çöktü. İşte Detaylar

Signal Uygulaması Güvenilir mi? Nasıl Kullanılır?

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesinden dolayı birçok kullanıcı hesaplarını silmeye başlamıştı. WhatsApp’ın dişli rakipleri Telegram ve Signal‘e de yoğun ilgi oluşmaya başladı. Ancak Telegram‘ın yanı sıra dünyanın en güvenli uygulaması olarak adlandırılan Signal’e bu süreçte yoğun bir ilgi oluşmuştu. Fakat kısa bir süre içerisinde yoğun ilgi gösterilen Signal, bu ilgiye dayanamadı ve dünya çapında erişim sorunu yaşanmaya başladı.

Signal, yoğun kullanımı kaldıramadı ve kısa süreliğine çöktü

Kısa süreli yaşanan bu çökme sorunu Signal uygulaması üzerinden mesaj gönderme ve alma işlemleri gerçekleştirilemedi. Yaşanan bu sorun sonrasında Signal tarafından yapılan açıklamaya göre, sorun kısa süre içerisinde çözülmüş ve tekrardan hizmet vermeye başlamış.

Signal Yoğun Kullanımdan Dolayı Çöktü

WhatsApp‘ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yeni Gizlilik Sözleşmesinde uygulayacağı değişiklik tüm dünya genelinde tepki toplamıştı. Bu değişiklik yüzünden kullanıcılar alternatif mesajlaşma uygulamalarına yöneldi. WhatsApp’tan geçiş sürecinin çok hızlı ve geniş kitleler halinde olması, WhatsApp’a geri adım attırdı.

WhatsApp, 8 Şubat 2021‘deki yeni gizlilik sözleşmesini yürürlüğe koymayacağını bunu ileri bir tarihe ertelediğini açıkladı. Ancak yapılan bu açıklama kullanıcıları tatmin etmedi. Çünkü WhatsApp bu politikadan tam anlamıyla vazgeçmiş değil.

WhatsApp’ın gündemden düşmeyen yeni politikası hakkında ısrarcı davranmaya devam ederse, önümüzde ki aylarda çok daha kullanıcı kaybetmeye devam edeceğini düşünüyoruz. Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu