Oyun Haberleri

Silkroad Online’ın Türkiye’deki hakları satıldı!

Uzun yıllardır online oyun piyasasında adından sıkça söz ettiren ve dünya genelinde geniş hayran kitlesine sahip olan Silkroad Online'ın Türkiye'de ki hakları satıldı!

TeknoBH Google Haberler

Oyun dünyasının 2000’li yıllarında saatlerce bilgisayar başında vakit geçirmemizi sağlayan Silkroad Online’ın Türkiye’deki hakları satıldı! İşte konu hakkında ki detaylar

silkraod-online-turkiyedeki-haklari-satildi

JoymaxCo.Ltd tarafından geçtimiz yıllarda geliştirilen efsane MMORPG oyunu olan Silkroad Online’ın Türkiye’deki lisans haklarını Türk firması GameGami tarafından geçtiğimiz aylarda satın alındı. Şirket, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada Türkiye sunucularını önümüzdeki aylarda açmayı planladığını duyurmuştu.

Oyun dünyasında 2000’li yılların yeri her zaman ayrıdır. Günümüzde ki yüksek çözünürlükte olan oyunların aksine, çok güzel grafikleri olmasa da bizleri saatlerce bilgisayar başında tutmayı başaran MMORPG türünde oyunlar vardı. İnsanlar bu tarz oyunları son yıllarda bırakmış olsa da hala belirli bir oyuncu kitlesine sahip olan oyunlar var. Bu oyunlardan birisi de Silkroad Online.

Silkroad Online’ın Türkiye’deki hakları satıldı!

GameGami‘nin yayımladığı resmi açıklamaya göre, Türkiye lisans haklarının el değiştirmesiyle birlikte çok yakında Türk oyuncuların beğeni ve zevklerine göre yeni sunucular açılacak. Konu ile ilgili açıklama yapan GameGami Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zeyd Kazancı, ” Uzun zamandır takip ettiğimiz, analizini çok iyi yaptığımız ve oyuncunun beklentilerinin tamamını iyi bildiğimiz, çok büyük bir hayran kitlesi olan Silkroad Online oyununun Türkiye yayın haklarını şirket bünyemize katmaktan mutlu ve gururluyuz ” dedi.

silkraod-online-turkiyedeki-haklari-satildi-1

Silkroad Online’ın ilk Türk lisansını GameGami üstlendi

Türkiye genelinde bir hayli geniş kitleye sahip olan Silkroad Online‘ın ilk Türk lisansını alan ve bu konuya dikkat çeken Kazancı, ” Özellikle JoymaxCo Ltd. CEO’su Lee Gil-hyung’e ve başından beri bizlere bu oyunun Türkiye’de GameGami tarafından yayınlanması için yardımlarını esirgemeyen Joymax ekibine çok teşekkür ediyorum. Silkroad Online oyuncularının büyük bir beklenti içinde olduğunun farkındayız ve bu bağlamda Türkiye sunucuları oyuncuların taleplerine ve gözlemlerimize göre bir dizi düzenleme hazırlamaktayız” ifadelerini kullandı.

Silkraod Online’ı yeniden popüler hale getirmek isteyen GameGami, resmi Türkiye sunucularını Eylül 2020‘nin ilk haftasında kapalı betayı açmayı planlıyor. Tahminlere göre kapalı betanın ardından Ekim 2020’nin ortalarına doğru resmi açılışın yapılacağı tahmin ediliyor. Peki siz Silkroad Online oyuncuları, resmi Türkiye sunucularında tekrardan Silkroad oynamayı düşünüyor musunuz ? Silkroad Online piyasasında bu kadar çok pay verilirken yeniden orjinal bir Silkroad Online açılırsa tekrardan oynamak istermisiniz ?  Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu