Güncel Haberler

Sokağa çıkma yasağı iptal edildi!

TeknoBH Google Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan,bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının iptal edildiğini resmi Twitter hesabından duyuruldu. Detaylar haberimizde

sokaga-cikma-yasagi-iptal-edildi

Koronavirüs pandemisinin etkilerini azaltmak için her haftasonu sokağa çıkma yasağı ilan ediliyordu.Dün gece yayınlanan bir haber ile bu haftasonu da sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti.İlan edilen bu yasak 15 ilimizde geçerli olacaktı.Sokağa çıkma yasağı haftasonu plan yapan kişileri üzerken, konu ile ilgili sevindirici açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘dan geldi. Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile bu haftasonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağını iptal edildiğini açıkladı.

Sokağa çıkma yasağı iptal edildi!

Ülkemizde ki koronavirüs pandemisi ile mücadele ederken,  Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca tarafından hergün paylaşılan vaka sayıları, iyileşen ve test sayıları ile son günlerde oldukça sevindirmişti. Bu güzel haberlerin sonrasın da 1 Haziran ile birlikte kontrollü sosyal hayat başlamış olup pek çok esnaf dükkanlarını açmaya başlamıştı. Bu durumun haftasonu da devam etmesi beklenirken dün gece itibari ile haftasonu sokağa çıkma yasağı ilan edileceği açıklandı. Hafta sonu için plan yapan bir çok kişi üzülürken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika açıklamalarını resmi Twitter hesabından açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi Twitter hesabından attığı tweetler ile bu haftasonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının kaldırıldığını açıkladı. Bu açıklamalar içerisine sosyal mesafe kurallarını da tekrardan hatırlattı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu