Güncel

Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasına koronavirüs ile ilgili yeni önlemleri açıkladı.

Son Dakika: Sokağa çıkma yasağı geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında koronavirüste yeni önlemleri açıkladı. İşte yeni önlemler

recep-tayyip-erdogan-sokaga-cikma-yasagi-koronavirus

Geçtiğimiz günlerde vaka artışları sebebiyle tekrardan önlemlerin (sokağa çıkma yasağı v.b) gelebileceği ile ilgili bir haber paylaşmıştık. Dilerseniz haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Geldi

2019 yılının sonlarına doğru görülmeye başlanan Koronavirüs (COVID-19) salgını yaklaşık olarak 1 milyon‘u aşkın insanın ölümüne sebep oldu. Ülkemizde de her geçen gün vaka sayıları artış göstermeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı 19:30’da sona erdi. Toplantı sonrası Erdoğan, koronavirüste yeni önlemleri açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında ki konuşması:

Koruyucu tedbirler kapsamında yürütülen aşı çalışmalarında umut verici gelişmeler yaşanırken, tehdit sürüyor. Sonbaharla birlikte yeniden tırmanışa geçen ölüm sayıları, Avrupa ve dünyanın pek çok yerinde tedbirlerin sıkılaştırmasına sebep oldu. Salgının seyri tırmanışını sürdürürse, hepimiz için can acıtıcı tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.

recep-tayyip-erdogan-sokaga-cikma-yasagi-koronavirus-1

Türkiye olarak salgınla mücadeleyi ekonomimizi ayakta tutarak çalışmaları sürdürme görevimiz var. Milletimizden bu fedakarlıkların boşa gitmemesi için salgınla mücadelede kurallara uyması ve daha fazla katkı sağlamasını bekliyoruz. Amacımız bir an önce ülkemizi bu salgın illetinden kurtararak hedeflerimize ulaşmaktır. Kabine toplantımızda yeni tedbirleri hayata geçirme kararı verdik.

Yeni Koronavirüs tedbirleri nelerdir?

  • Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10:00 ile 20:00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak.
  • Ara tatillerde olan okullardaki eğitim öğretim yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.
  • 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma yasağı uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.
  • Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.
  • Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.
  • Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma sürüleri saat 10:00 ile 20:00 arası olarak sınırlandırılacak.
  • Şehirlerde ki sigara içme yasağı devam edecek

Siz değerli okurlarımız yeni koronavirüs tedbirleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak
hurriyet.com.tr

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu