Güncel Haberler

Son Dakika: Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı!

Bir son dakika haberi ile İçişleri Bakanlığı 81 ilde yeni bir yasak getirdi. Yeni yasağa göre sokakta sigara içmek yasaklandı!

TeknoBH Google Haberler

Son Dakika: İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilde sokakta sigara içmek yasaklandı! İşte yeni yasağın sebebi ve detayları;

sokakta-sigara-icmek-yasaklandi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdiği yeni ” Koronavirüs Tedbirleri ” konulu ek genelge ile kamuya açık alanlarda sigara içmek yasaklandı.

Son Dakika: Sokakta Sigara İçmek Yasaklandı!

Bakanlık koronavirüs’ün solunum yoluyla kolay bir şekilde bulaşabilen salgının önlenmesine yönelik olarak, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda ” sigara içtiği” için maskeyi çene altına indiren ve yanlış kullanan vatandaşlar için harekete geçti.

Bu durumda Bakanlık tarafından yeni yayımlanan genelge ile kamuya açık alanlarda ( sokak, otobüs durağu, park ve vb.) yerlerde sigara içilmesi yasaklandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlin Valiliğine gönderilen yeni ” Koronavirüs Tedbirleri ” konulu ek genelgede, şu ifadelere yer verildi:

“Yarından (12 Kasım Perşembe) itibaren tüm illerde vatandaşların özellikle yoğun olarak bulunduğu valilik ve kaymakamlıklarca duyurulan cadde ve sokaklarda (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda, sigara içmek yasaklanacak.

65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmalarına yönelik uygulama, il bazlı yapılacak analizlere göre İl Hıfzıssıhha Kurullarınca belirlenecek.

Valilerce; salgının seyri anlık olarak takip edilerek hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayılarındaki artış trendlerine göre 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde 10:00 – 16:00 arasında sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına dair kısıtlamaya gidilecek.

Gelişmelere bağlı olarak alınan kararlar aralıklarla gözden geçirilecek, kriterlerde iyileşme sağlanması durumunda kısıtlama aynı usulle kaldırılacak.”

 

Peki siz değerli okurlarımız yeni yasak ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıda ki yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu