Oyun Haberleri

Sony, Cyberpunk 2077’yi Mağazasından Kaldırdı

TeknoBH Google Haberler

Sony yaptığı bir açıklama da Cyberpunk 2077 oyununu mağazasından kaldırdı ve daha önce satın alanlara para iadesi yapacağını açıkladı.

Büyük bir beklenti ile piyasaya sürülen ancak PlayStation ve Xbox sürümlerinde ki sorunlarla dolu oyun Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Sony, yaptığı bir açıklama ile oyunu mağazasından kaldırdığını ve satın alan oyunculara para iadesini yapacağını duyurdu. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 oyununun konsol oyuncuları hayal kırıklığına uğrattığı ile ilgili haberimizi sizlerle paylaşmıştık. O günden bugüne oyunun kaldırılacağı ve satın alan oyunculara para iadesi yapılacağı ile ilgili iddialar ortaya atılmıştı.

Sony, Cyberpunk 2077 satın alanlara para iadesini yapacak

Sony, konu ile ilgili olarak PlayStation Türkiye‘nin web sitesinde yer alan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi:

“SIE, yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamaya çalışmaktadır, bu nedenle PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077’yi satın alan tüm oyuncular için tam bir para iadesi yapmaya başlayacağız. SIE ayrıca Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan bir sonraki duyuruya kadar kaldıracaktır.

Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store Üzerinden satın aldığınızı onayladıktan sonra para iadesi işlemine başlayacağız. Para iadesinin tamamlanmasının ödeme yönteminize ve finansal kurumunuza bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

sony-cyberpunk-2077-magazasindan-kaldirdi

Açıklamalara göre, oyundaki sorunlar yüzünden mağazadan kaldırıldı ve oyunu satın alan kullanıcılara da para iadesi yapılacak. Aynı zamanda Windows sürümü de bulunan oyunun en sorunsuz sürümü de bilgisayar üzerinden çalışanı. Bazı sıkıntılar olsa da bilgisayar üzerinde oynanabilen oyun konsollarda ise çok kötü bir deneyim sunuyor.

Diğer yandan Cyberpunk 2077‘nin Xbox sürümü ile ilgili olarak Microsoft cephesinden benzer bir adım beklense de haberin hazırlandığı saat itibariyle resmi bir açıklamanın da bulunmadığını ifade edelim.

Oyun içerisinde ki büyük sorunlar için geliştirici firma Projekt RED daha önce ki açıklamalarında yapmış olduğu Ocak ve Şubat aylarında güncelleme çıkaracağını duyurmuştu. Lakin bu güncellemenin konsolda ki sorunları ortadan kaldırıp kaldırmayacağı ise bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu