Oyun Haberleri

Sony, Epic Games’e 250 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

TeknoBH Google Haberler

Oyun ve Mobil dünyasının bilindik ismi olan Sony, Epic Games’e 250 Milyon dolar yatırım yaptı. Sony, bu yatırım neden yaptı ? Detaylar haberimizde

sony-epic-games-250-milyon-dolar-yatirim-yapti

Sony, Perşembe günü gerçekleştirdiği bir açıklama ile Epic Games’e 250 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını ve bu yatırımın da şirketin yüzde 1,4 hissesini aldığını duyurdu. Bu durumda Epic Games’in toplam değeri 17,86 milyar dolar oldu.

Sony, Epic Games’e 250 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

Söz konusu yatırım ile ilgili olarak yapılan açıklamada ” Sony’nin eğlence sektöründe ki varlıkları ve teknoloji desteği ile Epic Games’in sosyal eğlence platformu ve dijital ekosistemi, tüketiciler ve içerik oluşturucular için benzersiz deneyimler sunmak adına iş birliğini genişletiyor ” ifadelerine yer verildi. Basın bülteninde yapılan açıklamaya göre Sony ve Epic Games’in müşterileri ve geliştiricileri için benzersiz bir deneyim yaratacağını ve her iki şirketin de alanlarında ki tecrübeleri kullanacaklarını ve bu sayede Sony ve Epic Games’in arasında ki ilişkiyi daha da güçleneceğini açıkladılar.

Aslında bakılırsa Epic Games ile Sony‘nin çok uzun zamandır birlikte çalıştığını söyleyebiliriz. Yakın zamanda Epic Games‘in yeni oyun motoru olan Unreal Engine 5‘in gücünü göstermek için PlayStation 5 demosu göstermişti. Ayrıca şirketin gözde isimlerinden biri olan Sweeney, PlayStation 5’in performansında övgüler bulunmuştu.

Epic Games’in PlayStation 5’teki Unreal Engine 5 Demosu :


Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney, hem Sony hem de Epic Games’in ” oyun, film ve müziğin birleşmesine yol açan gerçek zamanlı 3D sosyal deneyimler vizyonunu paylaştığını ” belirtti. Aynı zaman da Sony ile çalışarak tüketiciler ve geliştiriciler için daha açık ve erişebilir bir dijital sistem oluşturmayı hedeflediğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu