Sony HaberleriGüncel Haberler

Sony isim değiştiriyor! Yeni ismi ne olacak?

TeknoBH Google Haberler

Sony, hissedarlarıyla yaptığı toplantı sonucunda 60 yıldan uzun süredir kullandıkları ismini değiştirme kararı aldılar.Sony’nin yeni ismi ne olacak? İşte Detaylar

sony-isim-degistiriyor-yeni-ismi-ne-olacak

Teknoloji ve Oyun dünyasından başarısıyla isminden sıkça söz ettiren Sony, 60 yıldan uzun süredir kullandığı ismini değiştirme kararı aldı. Sony’nin yeni ismi artık Sony Group olacak.

Sony isim değiştiriyor! Yeni ismi ne olacak?

Sony China’nın Weibo’daki açıklamasına göre, yıllık hissedarlar ile yapılan toplantı sonucunda PlayStation’ın üreticisi olan Sony, yıllık hissedarlar toplantısında isim değişikliği ile ilgili kritik bir karar aldı.

Şirketin neden isim değişikliği kararı aldığı henüz net olarak bilinmiyor ancak isim değişikliğinin arkasında diğer ürünlerini ön plana çıkarma düşüncesi olduğunu düşünülüyor. Marka’nın sadece tüketici elektroniği alanında değil, birçok alanda ürünleri bulunuyor. Sony CEO’su  Kenichiro Yoshida yaptığı bir açıklamada tüm bunları bir çatı altında toplamayı amaçladığını duyurmuştu. Şirket bundan sonra yoluna Sony Group ismi ile devam edeceğini açıkladı.

sony-isim-degistiriyor-yeni-ismi-ne-olacak-1

Sony, şimdilik ismini 2021 yılının Nisan ayına kadar kullanmaya devam edecek. Bu tarihten itibaren ise Sony artık Sony Group ismi ile karşımıza çıkacak.

Yoshida, Sony’nin çok geniş bir portföyüne sahip olduğunu belirterek, bu geniş portföyden faydalanmak istediklerini belirtti. Sony Group‘ın CEO’suna göre bu adım şirkete yeni kapılar açacağını söyledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu