Mobil HaberleriSony Haberleri

Sony Satışlarda Rekor Kırıyor! Bu Kadar Beklenmiyordu!

TeknoBH Google Haberler

Uzun zamandır akıllı telefon sektöründe kullanıcıları memnun edemeyen Sony’den rekorlar geliyor. Sony satışlarında rekor kırıyor. İşte Detaylar

Sony Tanıtım Görseli

Bir dönem akıllı telefon zirvesine oturan Sony, bir süredir sektörde hiç görünmüyor desek yeridir. Bir kaç yıldır Sony tarafından üretilen çoğu akıllı telefonlar üzerinde çok fazla eleştiri toplamıştı.

Japon teknoloji devinin bu kadar eleştiriye maruz kalması aslında modern, şık tasarıma çok uzak kalmasıydı. Uzun süredir sektörde şık tasarım üretilirken Sony ısrarlı bir şekilde kalın çerçevelere sahip akıllı telefonlar üretmeye ısrarcı davranıyor.

Sony satışları bu kadar beklenmiyordu

Sony Satış Grafiği!

 

Şimdi asıl merak edilen konuya gelelim , Sony 2020 yılında kaç adet akıllı telefon satışı yapmış? Yukarıdaki raporda Sony‘e yavaş yavaş akıllı telefon sektöründe yolun sonuna geldiğini görür gibiyiz. Grafikte gördüğümüz gibi Sony en büyük satışı 2014 yılında gerçekleştirmiş o yıldan sonra satışları her zaman inişli çıkışlı yapmış.

Japonya merkezli teknoloji lideri geçtiğimiz sürede yaklaşık 400.000 akıllı telefon satışı gerçekleştirmiş oysa ki Sony‘nin daha önceki satış rakamları 10 milyonu aşıyordu. İleriki dönemlerde Sony‘i çok zor günler bekliyor , Sony tekrardan şık tasarım, modern bir tasarım gerçekleştirir ve fiyatlarını da makul tutarsa tekrardan satışları artacağına inanıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu