Mobil Haberleri

Sony Xperia 10 III Teknik Detayları Belli Oldu

Sony'nin yeni Xperia 10 III modelinin yonga seti ve özellikleri belli oldu.

TeknoBH Google Haberler

Sony Xperia 10 III teknik detayları belli oldu. Yeni modelin hangi yonga seti ile geleceği ve 5G desteğinin olup olmayacağı netleşti. İşte Detaylar

sony-xperia-10-5g-teknik-detaylari-belli-oldu

Sony, orta segment akıllı telefon modellerine bir yenisini daha eklemeyi düşünüyor. Hatta bu yeni modelinde 5G teknolojisini de kullanacak. Önümüzde ki yılın Şubat aylarında tanıtılması beklenen Sony Xperia 10 III‘un bu teknoloji ile de kullanmayı planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Xperia 10 III için teknik detayları sızdırılmıştı. Bu sızıntılara göre Snapdragon 690 yonga seti ile geleceği söyleniyor.

Sony Xperia 10 III Teknik Detayları Belli Oldu

Sony’nin yeni modellerinde 5G teknolojisini kullanmayı hedeflediğini az çok biliyoruz. Hatta şirketin üzerinde çalıştığı Snapdragon 720‘den güç alacak olan Xperia 10 II Plus‘ı 5G teknolojisine odaklamak için iptal ettiği iddia edildi. Muhtemelen şirket bu teknolojiyi yeni Sony Xperia 10 III modelinde kullanacak. Hatta önümüzde ki yıl Xperia 10 III Plus modelinde bu teknolojiyi kullanmak için çalışmalara başlandığı bilgisi de söylentiler arasında yer alıyor.

Xperia 10 III modelinde Snapdragon 690 yonga setinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca cihazın 120Hz yenileme hızını ve 1080p çözünürlüğünde ekranı destekleyen Adreno 619L GPU‘ya sahip olacağı da söyleniyor. Kamera tarafında ise Sony’nin şu ana kadar benimsemiş olduğu üçlü kamera tasarımından vazgeçtiği de yeni çıkacak modelinde dörtten fazla kamera olacağı da iddialar arasında.

sony-xperia-10-5g-teknik-detaylari-belli-oldu-1

Sony uzun yıllar bütün modellerinde aynı kamera tasarımı ile devam etti ancak bu saatten sonra şirket fikrini değiştirip farklı tasarım ile piyasaya sunar mı bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu