Sony HaberleriMobil Haberleri

Sony Xperia 5 II’in detayları netleşmeye başladı.

Sony'nin yeni amiral gemisi modelinin detaylarına ait yeni bir video sızdırıldı.

TeknoBH Google Haberler

Sızdırılan bir video sayesinde Sony Xperia 5 II’in detayları netleşmeye başladı. İşte Sony’nin yeni cihazının özellikleri.

sony-xperia-5-ıı-sizdirildi

Sony’nin yeni amiral gemisi modelinin sızdırılan bir video sayesinde Xperia 5 II’nin tasarımı ve özellikleri netleşmeye başladı. Sızdırılan videoda Sony’nin klasik ince çerçeveli tasarımına devam ettiğini görüyoruz.

Sony Xperia 5 II’in detayları netleşmeye başladı.

Bildiğimiz üzere Sony Türkiye‘den çekildi, ancak akıllı telefon modellerini geliştirmeye devam ediyor. Şirketin üzerinde çalıştığı yeni amiral gemisi modeli, sahip olduğu özellikler ve tasarımı sayesinde kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Sony‘nin bir sonra ki amiral gemisi modeli Xperia 5 II‘yi 17 Eylül tarihinde çevrimiçi bir etkinlik ile tanıtması bekleniyor. Sızdırılan bir video da cihazın hem teknik özellikleri hem de tasarımı şimdiden netleşmiş diyebiliriz.

Sony‘nin yeni amiral gemisi modeli 6.1 inç büyüklüğünde gelecek ve Full HD+ HDR OLED ekranlı modelin 21:9 çerçeve oranı ile gelecek. Ayrıca yeni cihaz da gelecek olan ekran, son günlerde akıllı telefon modellerinde görmeye alıştığımız 120 Hz yenileme hızı ile gelecek. Bu özellik sayesinde en azından diğer akıllı telefon amiral gemisi modelleri ile yarışabilecek.

Yeni cihazın üst kısmında ahize ve ön kamera için ince bir çerçeve yer alırken; alt ve yan kısımda nispeten daha ince çerçeveler bulunduğu görülüyor. Ayrıca cihazın arka yüzünde sol üst kısmında dikey olarak yerleştirilmiş olan üçlü kamera modülü yer alıyorken hemen kurulumun üstünde lazer otomatik odaklama ve LED flaşın yer aldığını görüyoruz.

Sony‘nin yeni amiral gemisi modelinin ilk detayları arasında yer alan işlemci modülü , Snapdragon 865 olarak kendisini gösteriyor. 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı ile kullanıcılarına sunulacak olan yeni cihaz için yeni iddiaları doğru ise 4000 mAh‘lik bir batarya ile kullanıcılarına sunulacak. Bunun yanında USB Type-C girişi ile gelecek olan yeni cihaz akıllı telefonun 3.5mm kulaklık girişine de sahip olacağı söyleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu