Sony HaberleriMobil Haberleri

Sony Xperia Compact Serisi Geri Geliyor

Sony, akıllı telefon sektörüne efsane Xperia Compact serisini geti getiriyor.

TeknoBH Google Haberler

Sony ‘nin yeni Xperia Compact serisi geri geliyor. Şirket 2021 yılının ilk yarısında piyasaya sürmeyi hedefliyor. İşte Detaylar

sony-xperia-compact-serisi-geri-geliyor

Bir dönem akıllı telefon sektörünün önemli isimlerinden biri olan Sony, günümüzde akıllı telefon denildiği zaman birçok kişinin aklına gelmeyen bir marka haline geldi. Bu durum tabi ki yalnızca akıllı telefon sektörü için geçerli. Diğer sektörlere baktığımız zaman başarısını hala sürdürmeye devam ediyor.

Akıllı telefon sektöründe başarısını sürdüremeyen hatta ülkemizde ki telefon piyasasından çekilen şirket, uzun bir aradan sonra yeni Sony Xperia Compact modeli ile tekrardan dönmeye hazırlanıyor.

Sony Xperia Compact Serisi Geri Geliyor

Üretim konusunda farklı yöntemler geliştiren Sony’nin, iddialara göre 2021 yılının ilk yarısında 5.5 inç boyutunda Compact bir model ile tekrardan kullanıcılarının karşısına çıkacak. Daha önce Compact serisi telefonları ile amiral gemisi performansını küçük ekrana taşıyan şirket büyük beğeni toplamış olsa da beklenen kadar olmadı aşikardı. Tahminlere göre bunun sebebi 2018 yılında kullanıcıların, büyük ekranlı telefonlara taleplerinin daha fazla olmasıydı.

sony-xperia-compact-serisi-geri-geliyor-1

Son yıllarda ise kompakt telefonlara duyulan ihtiyacın daha fazla olduğu görülüyor. Bu duruma en güzel örnek iPhone 12 Mini modeline yaşanan yoğun ilgi diyebiliriz.

Birçok akıllı telefon markası, son teknolojiyi küçük ekranlara sığdırmak için çalışmalara başlamış durumda. Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da Sony‘nin yeni telefonu Xperia 1 III ismiyle kullanıcılarının karşısına çıkabilir. Tahminlere göre de yeni model, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 775 işlemcisinden güç alacğaı tahmin ediliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu