Sony HaberleriMobil Haberleri

Sony Xperia Compact Serisi Tekrar Satışa Sunuluyor

TeknoBH Google Haberler

Sony Xperia Compact akıllı telefonları 2018 yılından sonra tekrardan satışa sunulacak. İşte merak edilen tüm detaylar

Sony Xperia Compact Serisi Tekrar Satışa Sunuluyor

Akıllı telefon sektöründe rakipleri kadar güçlü olmayan Sony, 2018 yılından itibaren yeni model çıkarmadığı serisine tekrardan hayat vermeye hazırlanıyor. Xperia Compact serisi geçmiş yıllarda başarılı olmuş olsa bile rakiplerine kıyasla geride kalmıştı. Uzun süreli bir sessizliğin ardından seriye yeni model ekleyerek dönüş yapmaya hazırlanan Sony, bu sefer rakiplerine kıyasla iyi performans sergileyen model sunacak mı, merak ediliyor.

Akıllı telefon sektörünün içerisinden gelen bilgiler ve tahminlere göre OnLeaks lakaplı Steve Hemnmerstoffer, sızan CAD modellerine dayalı render görüntülerini paylaştı. Apple’ın yeni iPhone 12 mini modeliyle rekabet edecek olan Xperia Compact serisinin sızan render görüntüleri paylaşıldı.

Sony Xperia Compact serisi tekrardan piyasaya dönüyor

Sony Xperia Compact Serisi Tekrar Satışa Sunuluyor

Sony’nin yeni gelecek olan akıllı telefon serilerinin ölçüleri 140 x 68.9 x 8,9 mm olacak. Bu boyutlar diğer amiral gemisi modellerine göre biraz daha küçük kalıyor. iPhone 12 Mini modeline rakip olacak bu model ile küçük ama güçlü tasarımı ile ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Ayrıca orta segment akıllı telefonlar arasında bir hayli popüler olacak gibi görünüyor.

Sony, yeni akıllı telefonunda küçük bir yapıya sahip olabilmesi için 5,5 inçlik çentikli ve ince çerçeveli bir ekran tasarımına sahip olacak. Akıllı telefonun kamera detaylarını incelediğimiz zaman ise 8 MP‘lik ön kamer ekranın üstünde ki çentikte yer alıyor. Arka kamerası ise 13 MP sensöre dayalı bir çift kamera modülü yer alıyor. Ayrıca diğer kamera sensörleri ile ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Sony‘nin yeni akıllı telefonu dar boyutuna rağmen bir güç düğmesi, parmak izi sensörü, parmak izi sensörü ve ses ayar düğmelerine sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu