Sony HaberleriMobil Haberleri

Sony Xperia Pro Yüksek Fiyatla Satışa Sunuldu

TeknoBH Google Haberler

Sony Xperia Pro modeli yüksek fiyatıyla ABD’de satışa sunuldu. Premium olarak adlandırılan yeni modelin çıkış fiyatı tüketicileri şaşkına uğrattı. İşte Detaylar

Sony Xperia Pro Yüksek Fiyatla Satışa Sunuldu

Sonynin 5G teknoloji desteğine sahip olan ilk akıllı telefonu ABD’de satışa sunuluyor. Tüketiciler tarafından uzun zamandır beklenen modelin ilk adını Şubat 2020 tarihinde duymuştuk. Geçtiğimiz yılın sonlarında tanıtılması beklenen modelin tanıtımı birçok kez ertelendi. Ancak beklenen haber sonunda geldi ve beklediğimiz model 2.500 dolarlık fiyat etiketine sahip olduğu ortaya çıktı. Piyasa da pahalı model gösterilen cihazın tüm detayları haberimizde

Sony Xperia Pro, 4K ekran ile tüketici karşısına çıkıyor

6,5 inçlik bir ekrana sahip olan model, 4K çözünürlüğünde OLED ekran ile karşımıza çıkıyor. Teknik özelliklerini incelediğimiz zaman ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 865 yonga seti ile geldiğini görüyoruz. Yeni cihaz 2.500 Dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olan modelin Snapdragon 865 gibi bir işlemci ile karşımıza çıkması şaşırttı. Çünkü bu kadar yüksek bir fiyata sahip olması, tüketici tarafında Snapdragon 888 yonga seti kullanacağını düşündürdü.

Sony Xperia Pro Yüksek Fiyatla Satışa Sunuldu

Yeni cihazın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri ise kameralarda harici ekran olarak kullanılması. Fiyatın bu derece yüksek olmasının en başlı sebeplerinden biri bu olsa gerek. Cihazda bulunan HDMI girişi sayesinde kameraya rahatlıkla bağlanabiliyor ve sunduğu 4K çözünürlük sayesinde ise referans olarak ekran kullanılabiliyor. Görüntüleri aktarmak için 5G özelliği, yardımınıza koşan en iyi özellik diyebiliriz.

Yeni cihazın HDMI girişi olması ve bu giriş ile kameraya bağlanabilmesi çok iyi bir özellik diyebiliriz. Ancak Xperia Pro modelinin kendi kamerasını da boş geçmemek gerekiyor. 4K çözünürlüğünde 60 kare videolar çekebilme özelliğine sahip Xperia Pro, HDR videolar da çekebiliyor.

Sony Xperia Pro fiyatı ne kadar?

Sony Xperia Pro modeli 2.500 dolar fiyat etiketiyle ABD’de satışa sunuldu. Yeni cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı şuan için bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu