Güncel Haberler

Sosyal Medya’da Maske Kullanım Uyarısı Gelecek

TeknoBH Google Haberler

Sosyal Medya platformun lideri olan Facebook, yakın bir zamanda maske kullanımı ile ilgili özellik geleceğini açıkladı. Detaylar haberimizde

maske-takmayanlara-ceza-yazılacak

Dünya genelinde hala yaygın olarak görülen ve birçok insanın can kaybına sebep olan Koronavirüs ile mücadele dünya genelinde devam ediyor. Bu mücadele içerisinde sosyal medya platformun lideri olan Facebook, Koronavirüs ile mücadeleye destek olmak için yakın zamanda maske kullanımı ile ilgili Facebook ve Instagram’da yeni bir özellik geliştirdiklerini açıkladılar. Bu geliştirilen özellikle sosyal medya’da maske kullanım uyarısı gelecek.

Sosyal Medya’da Maske Kullanım Uyarısı Gelecek

Facebook tarafından geliştirilen bu yeni özellik ile kullanıcılarına günlük yaşantında maske takması gerektiğini hatırlatacak. Peki, bu özellik kullanıcılar da nasıl görünecek?

facebook-maske-kullanimi-icin-ozellik-getiriyor

Bu yeni özellik ile birlikte hem Facebook‘da hem de Instagram‘ın Ana sayfasında maske kullanımı ile ilgili uyarı bulunacka. Bu uyarıda kullanıcıya maske takması gerektiği yönünde kısa bir bilgilendirme yapılacak. Ayrıca Facebook’un bildirim panelinde Koronavirüs Bilgi Merkezi’ne ve Instagram’ın bildiriminde ise ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi’ne ait bağlantılar bulunacak. Bu bağlantılara tıklayarak, yetkili kurumla maske kullanımı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu yeni özellik 3 Temmuz tarihi itibariyle kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Sosyal Medya uygulamalarında  bu uyarıların ne kadar kullanıcılar tarafında etkili olacağı şimdilik bilinmiyor lakin maske kullanmamayı tercih edenler için bu bildirim ne kadar etkili olur orası şüpheli. Tabi bizlerin isteği dünya genelinde birçok can kaybı yaşandı ve daha fazla can kaybı yaşanmaması için insanların maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına daha dikkat etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu