Güncel Haberler

Sosyal Medyada yeni dönem başlıyor! Yaay kullanıma sunuldu!

Sosyal medya platformunda yer yerinden oynayacak!

TeknoBH Google Haberler

Sosyal Medya kullanıcılarının bir hayli dikkatini çekecek ve aynı zamanda seveceği sosyal medyada yeni dönem başlıyor! Kullanıcıların seveceği Yaay kullanıma sunuldu!

sosyal-medyada-yeni-donem-yaay-basliyor

Sosyal Medyada yeni dönem başlıyor! Yaay kullanıma sunuldu!

Platforma ile ilgili açıklama yapan Appyap CEO’su Emre Meriç, ” Önceliğimiz ve çıkış noktamız; farklı ve gençlerin dikkatini çekecek ve dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay’ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına ” rozet ” uygulaması olacak. Uygulamamız, kendine özgü yapısıyla, sosyal çevre oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde yepyeni bir deneyim sunacak.” diyerek açıklama yaptı. Emre Meriç, ” Yaay’da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edebilmesi konforu sağlanıyor. Örnek vermemiz gerekirse, bir kullanıcı, yalnızca haberleri takip etmek istiyorsa, kategorilere buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor” diye konuştu.

Açıklamasında Yurtdışında da ilgi göreceğini söyleyen Meriç, ” Yaay‘ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdık. Uygulamanın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım alışkanlıklarını inceledik. Kısa sürede çevre ülkelerde de Yaay’ın kullanımının kabul göreceğini düşünüyoruz. Tüm alt yapı geliştirmelerimizi evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdik” dedi.

Yaay‘ın hayata geçmesi ile beraber sürekli kendini yenilemeye devam edecek bir platform kurduklarını belirten Meriç, ” Yaay‘ı sürekli geliştiriyoruz. Önümüzde ki dönemde birçok özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz.” diyen CEO, Yaay’da yer alacak olan rozet ve puan sistemi önümüzdeki dönemlerde kullanıcılara ek faydalar sunacak.

 

Kaynak
Teknolojioku

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu