Güncel Haberler

Sosyal medyaya karşı hukuki düzenleme geliyor

TeknoBH Google Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya uygulamalarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sosyal medyaya karşı hukuki düzenlemeler geliyor.

cumhurbaskani-acikladi-sosyal-medyaya-karsi-hukuki-düzenleme-geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya uygulamalara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 4.çocuğunu kucağına alan kızı Esra Albayrak’a yönelik olarak sosyal medya üzerinden yapılan cinsiyetçi saldırıları değerlendiren Cumhurbaşkanı, ” Bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiğini düşündükleri değerlere saldıran bu alçakların peşini bırakmayacağız. Hukuk önünde işledikleri suçun cezasını çekecekler”  sözleriyle açıklama yaptı. Erdoğan bir sosyal medya düzenlemesinin yapılması gerektiğinin de altını çizerek çarpıcı ifadeler kullandı.

cumhurbaskani-acikladi-sosyal-medyaya-karsi-hukuki-düzenleme-geliyor-1

Cumhurbaşkanı açıkladı: Sosyal medyaya karşı hukuki düzenleme geliyor

Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarında ” Yalanın, iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği ve bu mecraların bir düzene sokulması şart ” ifadelerini kullandı. Erdoğan, sosyal medyaya karşı hukuki düzenleme geleceğini ve çalışmaların başladığının haberini verdi.

Cumhurbaşkanı konu ile ilgili olarak ” Niçin YouTube,Twitter,Netflix gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzu anlıyor musunuz? Bu millete bu tür mecralar yakışmıyor. Bir an önce parlamentomuza getirip tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz.” diyerek düzenleme hakkında kararlı olduğunu göstermiş oldu.

Erdoğan konu ile ilgili sözlerini ” Düzenleme tamamlandığında, erişim engeli ile adli ve mali yaptırımlar dahil her türlü yöntemi devreye  sokacağız. Türkiye bir muz Cumhuriyeti değildir”  dedi.

 

Kaynak:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu